Главная Блог ... Новости "Суддя" Сергій Кононенко "пропонував співпрацю, підкріплену сексуальними стосунками".Тому ВАКС посадив його на 7 років з конфіскацією "Суддя" Сергій Кононенко "пропонував співпрацю, пі...

"Суддя" Сергій Кононенко "пропонував співпрацю, підкріплену сексуальними стосунками".Тому ВАКС посадив його на 7 років з конфіскацією

Отключить рекламу
\

Вищий антикорупційний суд визнав винним у хабарництві суддю Ленінського райсуду Полтави Сергія Кононенка і призначив йому 7 років в’язниці з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 17 серпня.

Кононенка звинувачували, що він двічі отримував винагороду за судові рішення — 3 і 5 тисяч гривень.

Перший епізод — цивільна справа за позовом до виконавчого комітету Полтавської міської ради про визнання права власності на самочинно збудований гараж.

Вспомните новость: "Судья" - беспредельщик Сергей Лазюк осуждён через 7 лет после того как взял взятку.

19 травня 2017 р. суддя повідомив про видалення до нарадчої кімнати для прийняття рішення. А 25 травня узяв від представниці позивача напівпрозорий паперовий конверт, в якому був диск і гроші, запевнивши, що позов можна вважати вирішеним.

За версією обвинувачення, попередньо суддя показав юристці клаптик паперу, на якому написав 3000.

Але суд визнав доведеним факт отримання лише 500 гривень, оскільки саме цю купюру помітно на відеозаписі НСРД. Видно, що суддя перевертає конверт і бачить у ньому купюру 500 гривень, показує на конверт пальцем, активно жестикулює, а потім виходить із кімнати. За пару хвилин суддя повертається і віддає конверт, в якому є тільки диск, а грошей нема. Можна припустити, що гроші були складені і решта знаходились під верхньою купюрою, але доказів цього не вистачало.

Після даного випадку суддю не затримали і НСРД не зупинили. Юристка продовжила документувати Кононенка. А той, у свою чергу, запропонував їй співпрацю — він скеровує до неї потенційних клієнтів, а вона отримує від них гроші за потрібні судові рішення. Цю винагороду юристка і суддя ділитимуть 50х50. Суддя нібито говорив, що для більшої довіри їм треба перебувати у сексуальних стосунках. Але жінка відмовилась, пояснюючи, що вже має чоловіка, і погодившись тільки на “співпрацю” щодо плати за судові рішення.

У серпні 2017-го юристка подала до суду позов в інтересах своєї клієнтки про стягнення 100 тисяч гривень боргу. При цьому Кононенко проконсультував, що треба зробити, щоб справа потрапила саме до цього. Йшлося про так звану «процесуальну шикану» — подання кількох позовів, які містили недоліки і не могли б розглядатися без виправлення. Один із позовів мав потрапити до судді Кононенка, а інші були б залишені без розгляду.

Суддя начебто оцінив свої послуги у 10 тисяч гривень, тобто 10% від суми позову. Але пізніше з огляду на легкість справи зменшив свої вимоги до 5 тисяч: «за половинку зробим».

Згадайте новину: Мобілізований «суддя» Дмитро Лобан визнав у суді, що взяв хабар

Ознак провокації за першим епізодом хабара суд не встановив. Але в частині розслідування другого епізоду виявлено ознаки надмірної активності правоохоронних органів.

Це проявилося в тому, що після одержання 25 травня 2017 р. обвинуваченим хабара правоохоронці не припинили НСРД. Більше як через місяць після вказаної дати, маючи ще чинну ухвалу слідчого судді про дозвіл на проведення НСРД, фактично розпочато контроль за вчиненням злочину по другому епізоду, хоча на цей час самої справи ще не існувало. Із заявою про повторне вимагання неправомірної вигоди юристка звернулися тільки через півтора місяці. Збирання доказів до внесення відомостей до ЄРДР є самостійною підставою для визнання їх недопустимими.

Це перший випадок, коли Вищий антикорупційний суд визнав факт провокації хабара у справі НАБУ.

Призначаючи покарання, суд наголосив, що суспільна небезпечність дій Кононенка є значною, тому що злочин скоєно професійним суддею і це створює у громадян уявлення щодо наскрізної корумпованості судової системи.

Закон передбачає покарання від 5 до 10 років позбавлення волі (ч.ст.368 ККУ). Суд обрав покарання ближче до середньої межі — 7 років ув’язнення. Також застосовується конфіскація майна обвинуваченого.

Раніше суд встановив неналежну процесуальну поведінку Кононенка. Він систематично не з’являвся у засідання. За це до нього тричі застосовували грошове стягнення і тричі — привід до суду. У червні 2022-го, на стадії дебатів, Кононенко начебто перебував на стаціонарному лікуванні, із медичним висновком тимчасової непрацездатності з 1 по 7 червня 2022 р. Проте водночас 2 червня відбулася його мобілізація до лав ЗСУ.

Відтак, оголосивши вирок, Кононенка взяли під варту в залі суду.

Також екссуддю позбавили військового звання майора юстиції та заборонили на 3 роки обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських повноважень.

Вперше на посаду судді Кононенка призначили у 2002 році.

 • 10028

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 10028

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст