Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи СПЛАТА ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ В БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ СПЛАТА ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ В БАГАТОКВАРТИРНИХ ...

СПЛАТА ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ В БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ

Отключить рекламу
 - tn1_0_16973200_1499590017_5961ed812979a.png

Сьогодні вже три роки як законодавець впорядкував взаємовідносини надавачів послуг централізованого опалення та споживачів.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» № 1198-VII від 10.04.2014 у ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» ст. 19 доповнена новою частиною такого змісту: Виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об’єктів усіх форм власності є суб’єкт господарювання з постачання теплової енергії(теплопостачальна організація).

Нормативно-правових актів які регулюють питання опалення у багатоквартриних будинках досить таки багато. Надамо короткий їх перелік:

1.Цивільний кодекс України;

2.Закон України «Про житлово-комунальні послуги»;

3. Закон України «Про приватизацію державного житлового фонду»;

4. Закон України «Про об’єднання співвласників»;

5.Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 1.07.2005 № 630 (із змінами, затвердженими постановою КМУ від 31.10.2005 №1268);

6.Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений Наказом Мінбуду України від 22.11.2005 року № 4 зі змінами (Наказ від 06.11.2007 року за №169);

7. Методика розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків та визначення плати за їх опалення (затверджена Наказом Мінбуду України від 31.10.2006 р №359); а також Державні будівельні норми В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», Державні будівельні норми В.26-31.2006 «Теплова ізоляція будівель».

У ст. 1 Закону України від 14.05.2015 № 417-VIII "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" надано визначення місць загального користування (допоміжних приміщень): «Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення)».

Таким чином в під’їздах немає приладів обліку, але обігрів здійснюється і нарахування мешканцям також здійснюється.Чому? Тому що згідно чинного законодавства, власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. Відключення від мереж ЦО і ГВП не є підставою для звільнення мешканців від такої участі.

Пунктом 28 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення визначено, що споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, повинні оплачувати послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку.

Пункт 2.7 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води передбачає, що після затвердження акту про відключення сторони укладають Договір про надання послуг з опалення місць загального користування багатоквартирного будинку.

При відключенні окремого приміщення багатоквартирного будинку від мереж ЦО і ГВП власник квартири замовляє проект на відключення квартири від ЦО та ГВП відповідній спеціалізованій організації (проектувальнику). Також йому потрібно отримати згоду сусідів на таке відключення. Серед інших розрахунків в проекті міститься розрахунок кількості теплової енергії, необхідної на опалення місць загального користування – для квартири замовника визначена кількість теплової енергії, що необхідна на опалення місць загального користування багатоквартирного будинку, в якому він проживає.

Таким чином, виконання робіт по відключенню квартири від ЦО та ГВП відповідно до проекту, підтверджує згоду споживача на правильність усіх розрахунків, вказаних в проекті. Ставлячи під документом свій підпис, замовник зобов’язується виконувати всі технічні умови, виписані в проекті. Одною з них є зобов’язання оплачувати опалення МЗК.

Теплопостачальна оргназіцація здійснює нарахування по спеціальній формулі. Але виникає питання хто відповідсть,що ця формула є правильною, що це є істина, яка розповсюджується на користувачів. Ніхто. Тому теплопостачальні організації включають до цих розрахунків все що хочуть: зарплати, матеріальні втрати, непередбачуваня витрати і т.д.

У цьому аспекті ми рекомендуємо громадянам звернути уваги на дуже важливу нашу рекомендацію. Станом на сьогоднішній день в Києві є відповідні професіонали в галузі права ( професори , доктори наук) які мають право проводити юридичні експертизи певних правовідносин. Хочемо звернути увагу на те,що ці фахівці не дають оцінку юридичному акту, але дають оцінку правильності його застосування та відповідності даній ситуація. А це є висновок експерта.

В 2017 році сотні та мільйоні громадян отримали платівки за тепло у вигляді тисяч та десятків тисяч гривень. Але мало хто додумався зробити юридичну експертизу цим нарахуванням. А по факту виявляється що така експертиза є і її робити можна. Адвокати та юристи нашого Юридичного Центру «Алекс» в 2016 році по цивільних правовідносинах пропонували своїм клієнтам провести такі експертизи. Експертизи наших клієнтів які вирішили їх зробити були прийняті судами, і рішення були прийняті на користь наших клієнтів. Крім того на підставі деяких проведених юридичних експертиз нормативно-правових актів, позови наших клієнтів до судів не дійшли, а були задоволені відповідачами в досудовому порядку (медіація).

Але ми маємо напомнити громадянам про юридичну відповідальність за несплату. Стягнення боргу за житлово-комунальні послуги з 2010 р. відбувається в спрощеному варіанті – згідно ч.1. ст.95 ЦПК України шляхом видачі судового наказу (без судового засідання та виклику сторін для заслуховування їх пояснень).

Якщо після отримання судового наказу боржник добровільно не сплатить визначену суму, справа передається в Державну виконавчу службу, яка здійснює примусове стягнення боргу з усіма нарахуваннями + 10% від загальної суми (виконавчий збір).

Звертайтесь,допоможемо.

Ми працюємо для ВАС!!!

З повагою Юридичний Центр "Алекс"

www.alexcenter.com.ua

gold@alexcenter.com.ua

(044)240 19 88;

(067) 408 65 88;

(050) 462 19 88

  • 3742

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3742

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст