13.08.2014    Просмотров:  331
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) обрав предстоятелем митрополита Онуфрія.

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) обрав предстоятелем митрополита Онуфрія. - sobor_episkopiv_ukrainskoi_pravoslavnoi_tserkvi_moskovskogo_patriarhatu_(upts_mp)_obrav_predstoyatelem_mitropolita_onufriya_53ec919979121.jpg

Сьогодні в Український православній церкві (Московського патріархату)  відбулися вибори предстоятеля. Самі вибори пройшли безконфліктно та цивілізовано, хоча і у два тури.

Відповідно до Статуту УПЦ (МП) предстоятеля обирає Собор єпископів,  а далі затверджує патріарх Руської православної церкви.

Собор єпископів зібрався в Успенський Києво - Печерській Лаврі у Трапезній палаті храму Антонія і Феодосія Печерських. Були присутні 82 ієрарха УПЦ (МП): 52 правлячих єпископа, 22 вікарних, 8 позаштатних. Таким чином, Собор єпископів є правомочним для прийняття рішень. Для обрання предстоятелем УПЦ (МП) достатньо 41 голос.

У першому турі митрополит Чернівецький та Буковинський Онуфрій отримав 36 голосів, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній 24 голоси, митрополит Вінницький і Могілів – Подільський Симеон  9 голосів.

Цікаво, що за деякою інформацією Симеон є особистим духовником сім’ї Порошенко, в тому числі і діючого Президента України, тому ймовірно, що в нього гарні перспективи на вищі церковні посади у майбутньому.

 У другому турі Онуфрій набрав 48 голосів і, таким чином, переміг на виборах.

Інтронізацію Онуфрія призначено на 17 серпня 2014р. За православною церковною традицією предстоятель УПЦ (МП) обирається пожиттєво (безстроково).

Патріарх Московський і Всея Русі Кирил не був присутній на виборах предстоятеля УПЦ (МП) та не буде присутній на інтронізації Онуфрія.

Разом з цим патріарх Руської православної церкви Кирил відразу затвердив рішення Собору єпископів про обрання Онуфрія на престол митрополитів Київських і всея України, привітав Онуфрія і надав йому патріарше благословення та направив Онуфрію свою грамоту про підтвердження його обрання.

Онуфрій (в миру Орест Володимирович Березовський) народився 5 листопада 1944 року в селі Коритне, Вижницького району, Чернівецької області в родині священнослужителя. Закінчив три курси Чернівецького університету, але у 1969 році вступив до Московської духовної семінарії, яку закінчив у 1972 році.

 У 1988 році закінчив Московську духовну академію і є кандидатом богослов’я. У 1988 -90 роках намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври, у 1990 став епіскопом, у 1994 році архієпископом, у 2000-році возведений в сан митрополита. 24 лютого 2014 року обраний Місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри.

Поки що істинні плани митрополита Онуфрія у політичні сфері не заявлені. Чи буде Онуфрій намагатися відділитися від РПЦ і розбудовувати в Україні реальну помісну Церкву, або чи піде Онуфрій на подальше зближення з РПЦ покаже вже найближчий час. Скоріше за все Онуфрій у відносинах між УПЦ (МП) та РПЦ, а також з УПЦ (КП) буде дотримуватись курсу покійного митрополита Володимира.

Нам же юристам – мирянам необхідно пам’ятати насамперед частину третю статті 35  Конституції України: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви.». Тобто втручання будь-якої церкви у політичне життя неприпустиме.    

Згадайте новину: Помер предстоятель УПЦ (Московського патріархату) митрополит Володимир

1
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: