Главная Юридический мир ... Таблоид Сказ завжди смертельний. Супрун порадила що робити, коли вкусив собака Сказ завжди смертельний. Супрун порадила що робити...

Сказ завжди смертельний. Супрун порадила що робити, коли вкусив собака

Отключить рекламу
 - 0_37538600_1531982297_5b5031d95bab3.jpg

Симптоми можуть виникнути навіть через рік після укусу, наголосила вона, повідомляє ТСН.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала поради як діяти, якщо вас вкусив собака з підозрою на сказ.

За словами урядовці, попередити смертельну інфекцію можна за допомогою вакцинації.

"Інкубаційний період зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу", - написала Супрун у Facebook, додавши, що сказ завжди смертельний.

Утім, правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

Інтерв`ю: Ірина Суслова: Перед тим як завести тварину небезпечної породи, людина має отримати психіатричну довідку

Супрун відзначила, що МОЗ закупило і передало в регіони понад 39 тисяч доз французьких вакцин для профілактики сказу. Також у регіонах є антирабічні імуноглобуліни/сироватки, які використовують у разі, якщо захворювання тварини на сказ було підтверджене. Допомога у разі укусу тварини з підозрою на сказ надається безкоштовно. Також очільниця Міністерства наглосила, що чекати на появу симптомів після укусу не варто. Слід одразу звертатися до лікаря, навіть якщо поранення від укусу не до крові – інфекція може передатися через слину тварини.

Після укусу варто негайно промити уражене місце великою кількістю води з милом, продезінфікувати рану антиспетиком на основі спирту чи йоду та звернутися до найближчого медзакладу.

"Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення вакциною, які є в усіх областях України", - додала Супрун.

Якщо є така можливість, варто звернутися до ветеринарної служби з твариною, щодо якої є підозра на сказ. За можливості тварину на 10 днів поміщають на карантин.

"Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень", - відзначила чиновниця.

Також вона порадила вакцинувати домашніх тварин від сказу та робити профілактичні щеплення, якщо робота пов’язана із ризиком зараження від тварин.

Супрун підсумувала, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти нього доступні в державних комунальних закладах.

Згадайте новину: «Реєстр домашніх тварин» Києва вводять у дослідну експлуатацію

Фото: Яндекс.Новини

  • 1486

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1486

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст