Главная Блог ... Новости Скасування звання заслужений юрист та інших нагород - ініціатива заслуженого юриста Сергія Власенка Скасування звання заслужений юрист та інших нагоро...

Скасування звання заслужений юрист та інших нагород - ініціатива заслуженого юриста Сергія Власенка

Отключить рекламу
Скасування звання заслужений юрист та інших нагород - ініціатива заслуженого юриста Сергія Власенка - tn1_0_87629300_1630648463_6131b88fd5f60.jpg

Наші народні обранці не перестають нас дивувати, оскільки майже щодня до парламенту подаються законопроекти, які не можуть не зацікавити українців. Взяти до уваги законопроект, ініціатором якого став народний депутат Сергій Власенко. Законопроект під номером № 5855 має назву «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скорочення переліку державних нагород)».

На думку нардепа, державні нагороди України, в силу їх величезного масиву, не втілюють у собі вищу форму відзначення громадян за видатні заслуги перед країною та Українським народом, а слугують лише способом вирішення суто практичних питань.

Згадайте новину: Документы в бумажном виде больше не понадобятся: парламент поддержал закон о режиме «без бумаг» (ЗУ -№ 5495)

Окрім цього, у пояснювальній записці до законопроекту вказується, що присвоєння, до прикладу, звання «почесний» має ідеологічний вплив. До прикладу, звання «заслужений працівник…» мають не усі галузі народного господарства. Тому, або потрібно передбачити таку відзнаку у всіх сферах діяльності (що знецінить факт державного нагородження та державної нагороди як такої) або повністю скасувати такий вид відзнак.

Народний депутат також вважає неприпустимим позбавлення нагородженої особи права на відмову від державної нагороди. Для когось нагорода, може і клеймо, і вона повинна мати право від нього позбутися. Не дарма ця норма повинна бути в законі, оскільки сам пан Власенко у 2010 році відмовився від свого почесного звання «заслужений юрист України» на знак протесту проти скасування Конституційним Судом закону про внесення змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року.

Не залишилися без уваги й державні службовці, які, за законом, можуть отримати державну нагороду. Депутат Власенко вказує, що представляючи державу та її інтереси, є необґрунтовним нагороджувати державних службовців за певні заслуги. «Служити» на благо держави є достатнім та не потребує якогось визнання.

Також пропонується скасувати так звану «прив’язку» державного нагородження до пам’ятних дат та ювілеїв. Зовсім нещодавно Україна відзначала День Незалежності, і, по традиції, Президент України присвоїв почесні звання «заслужений юрист» 19 юристам.

Згадайте новину: Купив наукову роботу, курсову, реферат – плати штраф

Скасування почесних звань дозволить усунути постійний брак державного фінансування системи державних нагород України на користь інших відзнак, встановлених законом, за рахунок скасування процедур, пов’язаних з нагородженням почесними званнями

«Заслужений юрист» або ж «народний артист України» та усі почесні звання нардеп пропонує виключити, оскільки такі часто не мають відношення ані до слуг, ані до визнання народом. От тільки, напевно, Сергій Власенко не помітив (або ж ні), що до цього переліку також потрапляє й «мати героїня», яку не слід виключати, оскільки це, напевено, єдине об’єктивне та, дійсно, заслужене звання.

Позбавити як чиновників, так інших громадян державних нагород народні обранці вже намагаються давно, от тільки до завершення їхня «місія» ніяк не доходить. На розгляді у парламенті також перебуває законопроект під номером №5829. У цьому законопроекті нововведень дещо більше. Пропонується встановити штраф за незаконне носіння державних нагород у розмірі 85 тис. гривень. Згідно з цим документом чиновників пропонують нагороджувати лише після завершення ними своїх повноважень (виняток – нагороди за мужність та героїзм). І навіть, якщо особа заслужила державну нагороду, але вона вже має одну відзнаку, наступну вона може отримати лише через 3 роки.

Згадайте новину: Доктор юридичних наук Медведчук забувся, що користуватися неоформленою землею не можна - повернуто землю на Трухановому острові

Така прискіплива увага народних обранців до цього питання наштовхує лише на одну думку: Яким чином скасування державних нагородних може вплинути на соціальне-економічне життя та добробут українців? Є народний артист або ж заслужений юрист, ці звання не «роздаються» просто так. Навряд чи пропрацювавши рік-два або, навіть, п’ять років юристом, тобі дадуть звання «заслужений».

Президент України Володимир Зеленський кардинально протилежної думки. Він вважає, що держава повинна демонструвати свою повагу до талановитих та здібних. Тому держава й надалі відзначатиме талановитих українців, незалежно від статі, віку та сфери їхньої діяльності.

Система державного нагородження та присвоєння почесних звань дійсно потребує реформування. Але зміни повинні бути націлені не на те, щоб прибрати державні нагороди як такі, а прибрати ті звання, які й заслужувати не потрібно.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 8410

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 8410

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст