Главная Блог ... Новости Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києва Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києв...

Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києва

Отключить рекламу
Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києва - tn1_0_69760000_1611913419_6013d8cbaa556.png

Скасовано новий український правопис – Окружний адміністративний суд міста Києва

28 січня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва за результатами розгляду позову ГО «Правова держава» визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Адвокатського об’єднання «Константа» Дмитро Ільченко.

«Тільки що Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов і скасував Постанову КМУ про так званий новий правопис. Нагадую, це той самий правопис, в якому вводять «Павза», «Атени», «проєкт» і Марту замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також при розгляді з’ясувалося, що у «мовній комісії» були суттєві суперечки і вона не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом, тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах», - пише у своєму повідомленні адвокат.

Рішення вступить в силу після його апеляційного перегляду, якщо Кабмін подасть апеляційну скаргу.

Зі слів адвоката, підставою для позову стало те, що Кабінет міністрів не має жодного права затверджувати будь-який правопис. Українським правописом повинна займатися спеціальна комісія зі стандарту державної мови, до якої мають входити фахівці, а не політики. З цією позицією погодився і суд – додає адвокат.

Позов обґрунтовано тим, що ухвалюючи оскаржувану постанову Кабмін діяв поза межами своїх повноважень, оскільки єдиним актом, який містив положення, які б дозволяли Кабміну приймати такого роду постанову, був Закон України «Про засади державної мовної політики». Так, порядок затвердження словників української мови, а також порядок офіційного видання цих словників визначаються Кабінетом Міністрів України. Проте, рішенням Конституційного Суду України від 28.02.2028 №2-р/2018 Закон України «Про засади державної мовної політики» визнано неконституційним. Відтак, починаючи з 28.02.2018 року Кабмін не наділений повноваженнями встановлювати норми українського правопису.

Крім того, повноваження щодо затвердження стандартів української мови, зокрема і правопису та змін до нього належать Національній комісії зі стандартів державної мови. (пп.а. п.1 ч.1 ст.44 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»).

Рішення суду дуже швидко може стати підставою для суспільної дискусії щодо того, якою є нормативна українська мова, як саме говорять українці та якою мова повинна бути прописана у правописі.

Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва заявила, що Кабінет міністрів України під час ухвалення цієї постанови вийшов за межі своїх повноважень, чим порушив законодавство, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів. З огляду на це, суд визнав протиправною та нечинною постанову Кабміну №437 «Питання українського правопису».

Варто нагадати, що 22 травня 2019 року Кабмін ухвалив нову редакцію українського правопису. МОН України рекомендувало застосовувати нові норми правопису вже з 3 червня 2019 року. Нову редакцію розробила Українська національна комісія з питань правопису. Таке рішення ухвалено «з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм». Згідно з новаціями, нормою стало говорити та писати «проєкт», також українцям розширили можливість вживання фемінітивів (додалися директорка, лікарка, членкиня, філологиня та ін.).

Водночас, протоколи Президії НАН та Колегії МОН України від 24 жовтня 2018 року, якими була затверджена нова редакція українського правопису, допоки що не оскаржені та продовжують діяти в повному обсязі.

Автор: Марія Дубенкова.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 8727

    Просмотров

  • 3

    Коментарии

  • 8727

    Просмотров

  • 3

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Это всё происходит от того, что у нас большой перебор чиновников, служащих бездельников, которым нечем заняться. Поэтому они выдумывают ненужные законы, справки и стараются отвлечь украинцев от своих сверхвысоких зарплат, пенсий и льгот. В СССР их было раз в сто меньше, и зарплаты были соизмеримы с другими жителями страны.

    01.02.2021 14:00

    мда.......маразма однако))))

    03.02.2021 14:29

    Этот кривопыс (так его называют в народе) к сожалению не был скасован в касации и он остался в силе. И это ужас. Уж лучше я буду на русском языке говорить правильно, чем на извращённом этим кривопысом - украинском. Теперь в название профессий феминитивы всюду суют. Русские малограмотные слова "ихние", "евойные" на украинском теперь везде пишут как "їхні", "їхнє".

    01.10.2021 15:44

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати