Главная Блог ... Новости Що робити, якщо не встиг оновити дані за 60 днів

Що робити, якщо не встиг оновити дані за 60 днів

Отключить рекламу
Що робити, якщо не встиг оновити дані за 60 днів - 08cc43a8cd266890e46c80f6917afffa.jpg

Як повідомила “Суспільному” рівненська експертка з мобілізаційних питань та військового обліку Наталія Печериця, на законодавчому рівні посилили адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку.

“До тих порушників, які не встигнуть протягом 60 днів оновити свої дані, будуть застосовувати адміністративний штраф. Це від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. До речі, тим, хто ігнорує цей обов’язок, повістки будуть надсилати за будь-якою адресою, яка є в базі ТЦК. І ця повістка буде вважатися належним чином врученою. А коли людина оновить дані, то вона уникне відповідальності і не отримає цього штрафу”, – зазначила Печериця.

Користуйтеся консультацією: Як оскаржити вручення повістки, виписаної на коліні?

Вагомих причин невчасного оновлення даних, які можуть людині пробачити, у законі про мобілізацію не прописали. Ймовірно, як зазначає експертка, для того й визначили альтернативні способи оновлення даних. Наприклад, щоб завантажити застосунок “Резерв+” і оновити через нього дані. Можливо, цей 60-денний строк продовжать. Але наразі законом цього не передбачили.

Користуйтеся консультацією: Як оскаржити штраф ТЦК – 17 000 грн., який буде накладатися з 17 липня

“Постанова № 560 деталізує, які є поважні причини неприбуття по повістці. Це перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території або смерть близького родича. Це може бути смерть когось із батьків, дружини, чоловіка, дитини, рідного брата чи сестри, діда чи баби, або близького родича дружини. І цією постановою чітко закріпили алгоритм дій: що треба людині зробити, якщо вона з поважних причин не прийшла по повісті”, – резюмувала експертка.

Згадайте новину: Чоловік мобілізаційного віку не оновив дані: чи вважатиметься повістка, надіслана поштою, врученою

Вона пояснила, якщо людина має поважну причину, то не пізніше трьох днів, від визначених у повістці дати й часу, повідомити про причини неявки. Також закріпили обов’язок прибути потім упродовж семи днів. Тобто спочатку повідомити протягом трьох днів про причину неявки, а потім упродовж семи днів прибути. Інакше – буде штраф.

Представник військовозобов’язаного до ТЦК прийти не зможе. Закон цього не передбачає. Це стосується також людей, які за кордоном. Вони повинні оновити дані особисто.

Підготував: Шевченко Тарас

  • 23212

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 23212

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Прошу уточнити примітку з зірочкою: дані оновлювати не потрібно тим, хто виключений з військового обліку. Вірно? Не всі чоловіки, а лише призовники, резервісти і ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ. Вірно?

    31.05.2024 09:31

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст