Главная Блог ... Консультации от юристов Сhargeback може виявитися дієвим способом повернути свої гроші Сhargeback може виявитися дієвим способом повернут...

Сhargeback може виявитися дієвим способом повернути свої гроші

Отключить рекламу
 - tn1_0_24900900_1494503520_591450603cd39.jpg

Не всі користувачі платіжних карт знають, що використовуючи при оплаті карти Visa і MasterCard вони отримують шанс на повернення коштів при виникненні проблем з боку продавця за допомогою сервісу під назвою чарджбек. Тому платити платіжними картами іноді доцільніше, ніж іншими способами.

Що таке чарджбек? Сhargeback (повернення грошей на картку) – це сервіс, гарантований міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard. Він являє собою суворо регламентовану процедуру опротестування транзакції та примусового повернення коштів покупцю у випадку якщо він пред'явив досить вагомі підстави для того, що б вважати дану транзакцію несанкціонованою, помилковою чи шахрайською.

Сhargeback широко застосовується в зарубіжних країнах На жаль у нас ця послуга майже не практикується в силу малоінформованості споживачів банківських продуктів. Банки теж нерідко замовчують про її існування, Але,попри все сhargeback діє і в Україні. Перелік підстав для ініціювання процедури сhargeback офіційно закріплений в Правилах платіжних систем Visa і Mastercard, і представлений відповідними кодами. Ось вони.

Підстави для chargeback (Reason codes):

1.Оплачений товар, гроші з картки списані, але товар або послуга не отримані. Продавець не може довести, що відправив товар. Іншими словами, товар/послуга не надані. Reason code для MasterCard 4855, для Visa 30.

2.Отриманий товар або послуга значно відрізняється від замовлених, товар неповноцінний. Reason code для MasterCard 4853, для Visa 51.

3. Продавець змінив суму платежу. Reason code для MasterCard 4831, для Visa 80.

4. По карті сталося подвійне списання коштів. Reason code для MasterCard 4834, для Visa 82.

5. Операцію провів не власник карти (наприклад, при крадіжці карти). Reason code для MasterCard 4863, для Visa 81.

Це далеко не весь перелік випадків, але як правило, більшість ситуацій включає саме п'ятірку цих пунктів.

При цьому, мало хто знає- як на практиці працює чарджбек. В той же час принцип його простий: банки, що випускають кредитні карти Visa і MasterCard, автоматично погоджуються з умовами цих платіжних систем, в числі яких є і надання послуги чарджбек (повернення коштів). Послуга chargeback для карт Visa і MasterCard повинна надаватися безкоштовно. Банк-емітент зобов'язаний розглянути заяву по спірній транзакції і надати відповідь у встановлений термін. При цьому банк повинен повернути платіж заявнику не за рахунок власних коштів, а списати гроші з рахунку банку-отримувача продавця і повернути на рахунок заявника. Правилами встановлено,що тягар доказування лежить саме на продавцеві. Тепер про терміни: для карти MasterCard з моменту здійснення транзакції (оплати) повинно пройти не більше 120 днів, а для карти Visa – не більше 180 днів. Цілком імовірно,що Ваш банк, всупереч правилам, може встановити і свої терміни. У процедурі chargeback беруть участь: покупець і його банк (банк-емітент), продавець і його банк (банк-еквайєр), платіжна система через яку проводилася транзакція. Сама ж процедура має такий послідовний алгоритм:

  • Покупець звертається в банк який випустив його платіжну картку (банк-емітент) із заявою щодо конкретної транзакції,яку він вважає спірною. Заява складається у довільній формі, але деякі банки мають спеціальний бланк. В заяві вказуються номер картки/рахунку, всі реквізити власника, дата, сума операції, суть претензії, будь-яка додаткова інформація, яка допоможе прийняти рішення. Також шансів на позитивне рішення буде набагато більше, якщо ви прикладете роздруківку опису товару (з зазначенням URL сторінки), листування з продавцем, сторінку з відстеженням ходу доставки, поштові квитанції, чеки, акт про невідповідність ваги отриманої посилки,тощо.
  • У банку-емітенті передають дані відповідній платіжній системі, яка починає розгляд претензії. Якщо аргументи вагомі, то вони звертаються до банку одержувача платежу (банку-екваеру), який починає процедуру chargeback. В середньому термін розгляду справи займає від 2-х до 4-х місяців, по закінченні яких кошти або зараховуються назад на картку платника або повідомляється про відмову в їх поверненні. Покупцеві зазвичай не повідомляють про рішення, винесене на його користь, а кошти просто приходять на карту.

По суті - це дієвий спосіб спробувати повернути свої гроші, у випадку якщо ви стали жертвою чиєїсь несумлінності, відвертого обману або ж банальної технічної помилки з боку банку, платіжної системи чи інтернет-магазину. Але запам'ятайте, цей процес виявиться трудомістким, оскільки вітчизняні банки неохоче включаються в цей процес. А тому, щоб отримати адекватний результат,потрібно прикласти певні зусилля.

  • 13288

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 13288

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Хочу вернуть деньги через приватбанк. Сейчас многие говорят о процедуре чарджбек, но на деле - практически невозможно. Не хочу сотрудничать с заграничными банками, мне принципиально вывести средства через украинскую компанию. Кто сталкивался с подобным? Хочу проконсультироваться с реальным человеком.

    27.05.2019 17:00

    Такі послуги зараз надає ТОВ"ЧАРДЖБЕК-УКРАЇНА". код 23054381. Пошукайте в інтернеті

    23.05.2022 14:52

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст