Главная Ссылки ... Рушник – обличчя твоєї оселі

Рушник – обличчя твоєї оселі

З давніх-давен рушник грав велику роль у побуті та культурі. Ними прикрашали оселі, їх використовували для проведення різноманітних обрядів, в навіть вішали на ікони. Рушник став одним із головних атрибутів народних звичаїв. З часом його значення не зменшилося, проте зараз він використовується скоріше за своїм головним призначенням.

В цій статі ми розглянемо окремий вид, а саме махрові рушники. Адже вони користуються найзначимішою популярністю протягом багатьох років. В першу чергу завдяки наявності переваг над іншими матеріалами.

Функції рушника у побуті: раніше та сьогодні

Звичайно зі зміною часу змінилося і сприйняття цього текстильного виробу. Зокрема раніше він використовувався в першу чергу як елемент декору. Тому і критерії вибору значно відрізнялися. В ті часи в рушнику цінувався зовнішній вигляд. Він мав відбивати традиції та звичаї свого народу. Такі рушники роками прикрашали стіни осель. Чим красивіше вишивка, орнаменти та зображення на виробі, тим багатшими сприймалися його власники.

Зараз же по рушникові рідко оцінюється достаток. Проте завдання кожної господині забезпечити комфортом мешканців свого дому та гостей. В такому разі досить часто господині надають перевагу махровим рушникам.

Серед них розрізняються наступні:

  • Призначенні для кухні;
  • Для банні;
  • Для пляжу або басейну;
  • Для масажу;
  • Для дітей;
  • Для обрядів;
  • Для різних частин тіла (для всього тіла, для рук, для ніг або для обличчя).

Махра – найпопулярніший матеріал у виготовлені рушників Найбільшою популярністю у виготовленні рушників користується махра. В першу чергу це зумовлено перевагами даного матеріалу. Він відрізняється м’якістю, і досить приємний на дотик. Також махрові рушники досить добре вбирають вологу, що є особливо важливим. Ще одна перевага даного матеріалу полягає в його довговічності. Саме через наявність цих якостей махрові рушники мають хороший попит. На що звернути увагу при виборі махрового рушника?

Для того, щоб рушник був якісним і прослужив максимально довго, варто звернути увагу на наступні поради. Вибираючи махровий рушник надавайте перевагу варіантам із ворсом довжиною приблизно 5 мм. Чим більша щільність рушника, тим він якісніший. Виріб не повинен мати специфічного запаху, а також не повинен фарбувати шкіру. Перед покупкою обов’язково перевірте на дотик та почитайте етикетку. Таким чином ви зможете обрати найкращий для себе варіант.

Просмотров : 410
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст