Главная Ссылки ... Розкидачі добрив: різновиди та переваги використання Розкидачі добрив: різновиди та переваги використан...

Розкидачі добрив: різновиди та переваги використання

Ранній весняний період – це час для підготовки ґрунту до посадки зернових та інших сільськогосподарських культур. Для того щоб отримати максимальний врожай, фермери та аграрії застосовують різні маніпуляції з обробки ділянки. Але одним із найважливіших етапів є внесення в ґрунт органічних, а також мінеральних добрив. Експерти стверджують, що близько 50–70% врожайності залежить саме від вжитих складів для підживлення рослин. Отже, нехтувати такими заходами не варто.

Сьогодні як великі фермерські господарства, так і маленькі сільськогосподарські підприємства з метою такого догляду за земельними угіддями, що знаходяться в їхньому розпорядженні, вдаються до використання спеціалізованих засобів механізації. Це розкидачі добрив – навісне обладнання, яке забезпечує можливість не просто вносити в ґрунт необхідні склади, а й рівномірно розподіляти їх по всій площі ділянок. Це дозволяє забезпечити найбільш ефективне підживлення культур, підвищивши показники врожайності.

Різновиди обладнання

Розкидачі добрив, залежно від сумісності зі складами різного типу, поділяються на дві категорії, а саме:

  • для мінеральних сполук. Призначаються для використання спільно з сипучими (гранульованими) сумішами;
  • для органічних речовин. Застосовуються з метою підживлення культур компостом, гноєм та іншими природними компонентами.

Принцип функціонування техніки першого типу доволі простий. Завдяки наявності механічної мішалки добриво з бункера рівномірно надходить на дозуючий пристрій, після чого певна порція (доза) потрапляє на тарілки зі встановленими лопатками. Вони, обертаючись, забезпечують розкидання технологічного матеріалу на задану ширину, яка залежить від швидкості роботи обладнання. Варто зазначити, що такі установки вимагають особливого підходу до регулювання системи дозування.

Основна особливість установок другого типу, які також відомі під назвою «садові розкидачі», полягає в тому, що вони дозволяють вносити добриво безпосередньо в пристволову зону рослин, уникаючи попадання органіки в міжряддя, де вона провокує ріст бур'яну. У садових версіях зустрічається також гідравлічний нахил тарілки, яка регулює дальність викидання добрива.

Переваги використання

Розкидачі добрив застосовуються для підживлення, кращого зростання та поліпшення смакових характеристик рослин. У цьому й полягає головна перевага їхнього використання. Крім того, серед аргументів на користь експлуатації такого обладнання необхідно зазначити:

  • високу швидкість обробки великих площ;
  • рівномірне засівання матеріалу по всій поверхні ділянки;
  • можливість точного регулювання обсягу внесення добрив згідно з заданими нормами;
  • зниження ступеня впливу людського фактору на технологічний процес.

Завдяки компактним габаритам таке обладнання не потребує багато простору для зберігання, а його відносно проста конструкція забезпечує легкість обслуговування та ремонту.

Джерело: https://agrimatco.ua/category/rozkidachi

Просмотров : 438
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст