Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПРАВОМІРНОСТІ ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ ОСОБИ, ЯКА ПРОХОДИТЬ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПРАВОМІРНОСТІ ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ...

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПРАВОМІРНОСТІ ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ ОСОБИ, ЯКА ПРОХОДИТЬ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 1

  • 2364

Отключить рекламу
 - tn1_0_44905400_1527252553_5b0806496dafe.png

Управління Держпраці у Хмельницькій області розглянуло звернення, що надійшло до Управління з Урядової гарячої лінії щодо надання роз’яснення правомірності звільнення з роботи особи, яка проходить військову службу, йдеться на сайті km.dsp.gov.ua.

Відповідно до вимог ч. 2, 3 ст. 119 КЗпП України, працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України"Про військовий обов'язок і військову службу"і"Про альтернативну (невійськову) службу","Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до/2011-12" rel="nofollow" target="_blank">Закону України"Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Початком проходження військової служби для громадян, призваних на строкову військову службу вважається день відправлення у військову частину з обласного збірного пункту (ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»від 25.03.1992р. № 2232-XII).

За зверненням працівника, як правило, у письмовій формі, та доданої повістки, роботодавець зобов’язаний забезпечити виконання вимог законодавства про працю, в частині гарантій працівникам на час виконання державного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. На підставі представлених працівником документів роботодавець видає наказ по підприємству про увільнення (звільнення) працівника від виконання трудових обов’язків із збереженням місця роботи, посади та здійснення виплати середнього заробітку з дня зарахування працівника до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо).

Нарахування середнього заробітку має проводитись щомісячно за робочі дні згідно з графіком роботи працівника на підставі даних внесених до обліку робочого часу з дня зарахування працівника до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо). Виплата середнього заробітку має здійснюватись у строки та з періодичністю встановленою законодавством про працю для виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ст. 115 КЗпП України). Виплата середнього заробітку за час набуття права на таку виплату, з дня зарахування працівника до списків особового складу військової частини, здійснюється у найближчий після дня видання наказу по підприємству про увільнення (звільнення) працівника від виконання трудових обов’язків, у строк встановлений для виплати заробітної плати.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожна особа має право в порядку цивільного судочинства, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, у тому числі тих, що виникли із трудових відносин.

Користуйтеся консультацією: Як звільнити з роботи людину, яка працює за сумісництвом? Чи виплачується вихідна допомога під час звільнення такого працівника?

Фото: Корабелов.ИНФО

  • 2364

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 2364

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Лише за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно доЗакону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", але не власних коштів підприємства.

    27.05.2018 23:00

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст