Главная Ссылки ... Робота водієм: особливості працевлаштування

Робота водієм: особливості працевлаштування

Водії потрібні на кожному підприємстві, у великих компаніях, в таксопарку. Вакантні місця також шукають в тролейбусному депо. При бажанні можна спробувати отримати посаду особистого водія. Навантажувачі, мототранспортні засоби, пересувні електролабораторії теж повинен хтось обслуговувати. Ринок праці переповнений подібними вакансіями, тому пошук роботи не повинен викликати труднощі.

Особливості професійної діяльності

Основне робоче місце водія – кабіна транспортного засобу. Він виконує пасажирські чи вантажні перевезення. Але цим його професійна діяльність не обмежується. Робота водієм передбачає також виконання таких обов’язків:

  • спостереження за показниками приладів – амперметра, вказівників температури води, тиску масла і т. д.;
  • виявлення і усунення незначних поломок на дорозі, а у випадку серйозних неполадок – транспортування на СТО;
  • технічне обслуговування автомобіля – заправка пальним, заміна моторного масла, технічний огляд, мийка тощо;
  • огляд транспортного засобу перед виїздом з гаража.

Часто водіям доручають доставити важливі документи, перевезти робочу бригаду, зустріти начальство в аеропорту і т. д. Робочий графік водія залежить від компанії, в якій він працює. Це може бути робота в одну чи дві зміни, можливі також відрядження на віддалені об’єкти чи в інші міста. Часто доводиться виконувати професійні доручення у вихідні і святкові дні.

Вимоги до водіїв

Наявність водійського посвідчення – обов’язкова умова для прийому на роботу. Щоб його отримати, необхідно закінчити автокурси або здобути відповідну освіту в технікумі, училищі, коледжі. Професія висуває особливі вимоги до психологічних і психофізичних особливостей кандидата на вакантну посаду. Він повинен володіти якостями, які допоможуть попередити неприємні ситуації. Серед них:

  • уважність на дорозі;
  • пам’ять на рухи;
  • швидка реакція і орієнтація;
  • вміння приймати правильні рішення в стресовій ситуації;
  • хороше розпізнавання кольорів.

Важливо, щоб водій добре знав правила дорожнього руху та слідкував за їх змінами. Роботодавці бажають мати у своєму штаті відповідальних, пунктуальних, терплячих, працелюбних людей. Є ряд медичних протипоказань, які не дозволяють працювати водієм: певні захворювання хребта, нервової системи, епілепсія, порушення вестибулярного апарату, дальтонізм та ін.

Як правильно організувати пошук

Для успішного працевлаштування необхідний чималий досвід водіння. Це основний пункт, на який в першу чергу звертає увагу роботодавець. Потрібно правильно скласти резюме і розставити важливі акценти. Якщо досвід водіння незначний, необхідно виділити позитивні особисті якості, важливі для вакантної посади.

Пошук роботи в Україні передбачає моніторинг ринку праці. Варто розглянути пропозиції інтернет-ресурсів, які містять безліч цікавих вакансій. Щоб не залишитись без роботи, серед них необхідно виділити декілька компаній. Часто пропонують робочі місця водіям з власним транспортним засобом – це в більшості випадків передбачає роботу таксистом. Багато вакансій відкриті на різних автомобільних підприємствах та у приватних перевізників. Не варто ігнорувати цікаві пропозиції, щоб не змарнувати свій шанс.

Просмотров : 476
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст