Автор не указан
0
0
3490
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Згадайте новину: В Украине окончательно отменили Книги жалоб. Куда теперь обращаться недовольным потребителям
Що пропонується?
1. Актуалізувати розміри граничного доходу ФОП, перевищення якого зобов’язує до застосування касового апарату незалежно від сфери діяльності:
Також у Перехідних положеннях ПКУ уточнюється, що РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу визначеного в статті 291 ПКУ незалежно від обраного виду діяльності.
У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році вищезазначено обсягу доходу застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Згадайте новину: Нарешті! Верховна рада планує скасувати обов'язкове ведення книги обліку доходів для ФОП-спрощенців
2. Зберегти надалі право використання Книги обліку доходів фізичними особами - підприємцями
У новій редакції пропонують викласти п. 296.1 ПКУ. За ним, платники ЄП першої і другої груп та платники ЄП третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів або здійснюють облік доходів в документі довільної форми складеному в паперовому та/або електронному вигляді.
У разі реєстрації Книги обліку доходів у встановленому порядку ФОП - "єдинниками" першої і другої груп та платники ЄП третьої групи, які не є платниками ПДВ, та ведення її шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, відповідно до норм цієї статті, записи в Книзі обліку доходів є первинним (оперативний) обліком результатів роботи і достатньою підставою для формування показників податкової звітності.
Форма Книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Книга обліку доходів може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.
У разі вибору ведення Книги обліку доходів у паперовому вигляді – книга обліку доходів реєструється в контролюючому органі за місцем обліку такого платника податків.
Юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень п. 44.2, 44.3 ПКУ.
3. Запропоновано не застосовувати РРО та/або ПРРО, розрахункові книжки при здійсненні оплати за допомогою платіжної системи, включеної до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.
Автор новини: Наталія Волос
Джерело: Дебет-Кредит
Книги обліку доходів для ФОП-«єдинників» будуть скасовані з 1 січня: наказ Мінфіну
Мінфін наказом від 26.11.2020 р. №728 визнав таким, що втратив чинність, наказ МФУ від 19.06.2015 р. №579. Ним було затверджено:
Наказ №728 зареєстрований в Мін'юсті 11.12.2020 р. за №1240/35523; він набере чинності з 1 січня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
Нагадаємо, що з 1 січня 2021 р. фізособи-«єдинники» І та ІІ груп та «єдинники» ІІІ групи – неплатники ПДВ будуть вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. А фізособи-«єдинники» ІІІ групи (платники ПДВ) - у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.
Тобто з наступного року всім ФОП-«єдинникам» І-ІІІ груп відмінили ведення Книг обліку. При цьому облік вести, все ж таки, буде треба, і робити це можна буде в паперовому та/або електронному вигляді.
Зауважимо, що за п. 7 Порядку №579 Книга обліку зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис. Вимоги щодо зняття з реєстрації книг в Порядку не встановлено.
Тобто з 1 січня 2021 року через перехід на ведення обліку доходу у довільній формі ФОП-«єдинники» можуть не вести Книгу, але мають її зберігати ще 3 роки.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
130
Коментарии:
0
Просмотров:
141
Коментарии:
0
Просмотров:
206
Коментарии:
0
Просмотров:
257
Коментарии:
0
Просмотров:
226
Коментарии:
0
Просмотров:
270
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.