Главная Блог ... Новости Рада дозволила списання кредитів на пошкоджене або зруйноване під час війни житло та авто - № 7441-1 Рада дозволила списання кредитів на пошкоджене або...

Рада дозволила списання кредитів на пошкоджене або зруйноване під час війни житло та авто - № 7441-1

Отключить рекламу
 - 0d37c4185241e353f75c3d326732f4a4.webp
Верховна Рада ухвалила закон про списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни.
Прийняття відповідного законопроєкту № 7441-1 у другому читанні підтримали 265 нардепів, повідомив народний депутат від фракції «Голос», перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.
У фінальній версії закон передбачає призупинення виплат за кредитами, отриманими фізичними особами на придбання рухомого або нерухомого майна, яке через війну опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій, або ж пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних дій. Такі позичальники зможуть вимагати від кредитора призупинення платежів по кредиту за наявності підтверджуючих документів.
Також передбачається прощення кредиту на житло для тих позичальників, чия нерухомість знищена внаслідок війни. При цьому до другого читання із закону прибрали обмеження щодо площі нерухомого майна (квартира, житловий будинок), але станом на 23 лютого 2022 року воно мало бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника.
Крім того, за таким договором не має бути заборгованості станом на 23 лютого, а метою отримання кредиту згідно договору має бути саме придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна.
Згідно із законопроєктом, кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію громадянам України за майно, знищене внаслідок збройної агресії рф. Розмір такої компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника. Інші збитки кредитора, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.
Щодо автокредитування, то анулювання заборгованості передбачається для знищених авто у випадку, якщо станом на 23 лютого це було єдине авто в сім’ї позичальника, а заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів. При цьому до другого читання із законопроєкту прибрали обмеження щодо об’єму двигуна.
Законом встановлено термін для подачі заявок для списання заборгованості або призупинки виплат за нею на період дії в Україні воєнного стану та 3 місяці після дня його припинення.

 • 1357

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 1357

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Видео в тему: "Помилки ПриватБанка у кредитних справах, судова практика" https://www.youtube.com/watch?v=76EibI7sSPU&t=220s&ab_channel=%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%9F%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

  07.12.2022 11:15

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст