Головна Блог ... Новини Рада дозволила списання кредитів на пошкоджене або зруйноване під час війни житло та авто - № 7441-1 Рада дозволила списання кредитів на пошкоджене або...

Рада дозволила списання кредитів на пошкоджене або зруйноване під час війни житло та авто - № 7441-1

Відключити рекламу
 - 0d37c4185241e353f75c3d326732f4a4.webp
Верховна Рада ухвалила закон про списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни.
Прийняття відповідного законопроєкту № 7441-1 у другому читанні підтримали 265 нардепів, повідомив народний депутат від фракції «Голос», перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.
У фінальній версії закон передбачає призупинення виплат за кредитами, отриманими фізичними особами на придбання рухомого або нерухомого майна, яке через війну опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій, або ж пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних дій. Такі позичальники зможуть вимагати від кредитора призупинення платежів по кредиту за наявності підтверджуючих документів.
Також передбачається прощення кредиту на житло для тих позичальників, чия нерухомість знищена внаслідок війни. При цьому до другого читання із закону прибрали обмеження щодо площі нерухомого майна (квартира, житловий будинок), але станом на 23 лютого 2022 року воно мало бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника.
Крім того, за таким договором не має бути заборгованості станом на 23 лютого, а метою отримання кредиту згідно договору має бути саме придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна.
Згідно із законопроєктом, кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію громадянам України за майно, знищене внаслідок збройної агресії рф. Розмір такої компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника. Інші збитки кредитора, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.
Щодо автокредитування, то анулювання заборгованості передбачається для знищених авто у випадку, якщо станом на 23 лютого це було єдине авто в сім’ї позичальника, а заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів. При цьому до другого читання із законопроєкту прибрали обмеження щодо об’єму двигуна.
Законом встановлено термін для подачі заявок для списання заборгованості або призупинки виплат за нею на період дії в Україні воєнного стану та 3 місяці після дня його припинення.

 • 1358

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 1358

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Видео в тему: "Помилки ПриватБанка у кредитних справах, судова практика" https://www.youtube.com/watch?v=76EibI7sSPU&t=220s&ab_channel=%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%9F%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

  07.12.2022 11:15

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст