12.06.2017 | Автор: Веб-ресурс "Протокол"    Просмотров:  133
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Пуерто-Ріко хоче стати 51-м штатом Америки

Жителі острівної держави Пуерто-Ріко на черговому референдумі підтримали звернення до конгресу США, в якому просять про приєднання острова до Сполучених Штатів Америки.  Пуерторіканці хочуть стати 51-м штатом США.

Наразі Пуерто-Ріко є державою, яка вільно асоційована з США і фактично підконтрольна Америці.

Американська конституція діє на острові не в повному обсязі. Жителі Пуерто-Ріко є громадянами США і платять деякі американські податки, але не можуть повністю скористатися соціальними благами країни, також вони не мають права голосувати на президентських виборах і Конгресу.

Явка на референдумі становила всього 23%, з яких 97% підтримали  приєднання до США.

Проте результати цього референдуму не зобов'язують владу Пуерто-Ріко розпочинати процедуру приєднання. Остаточне рішення з з питання приєднання буде приймати конгрес США.

Зазначимо, що в Пуерто-Ріко це п'ятий подібний референдум.

На попередній референдум, що  проходив у 2012 році, приєднання до США підтримали  60% тих, хто проголосували. Однак конгрес США ніяк не відреагував на результати референдуму.

Вспомните новость: Парламент Шотландии одобрил новый референдум о независимости

Останній референдум був скликаний новообраним губернатором острова Рікардо Росселлі. Він вступив на посаду у січні 2017 року. З його слів,  єдиним способом вирішити важку економічну кризу в країні є приєднання до США як 51-й штат.

Наразі Пуерто-Ріко перебуває в глибокій економічній кризі, зовнішній борг острова становить 72 мільярди доларів, а ВВП - близько 103 мільярди доларів.

Прихильники приєднання до США вважають, що це рішення дозволить отримати гнучкі умови банкрутства та федеральне фінансування.

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення