Главная Блог ... Новости Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – К...

Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

Отключить рекламу
Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову - tn1_0_48377800_1624620754_60d5bed276212.jpg

Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

Укладання угод щодо купівлі-продажу землі сільгосп призначення стартують вже з 1 липня. Як відомо, урядом прийнято низку земельних законодавчих актів, які повинні функціонувати одночасно із ринком сільськогосподарської землі. Так, задля забезпечення прозорості та відповідності закону про ринок земель, змінено порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Державна реєстрація права на земельну ділянку в умовах діючого ринку земель сільгосп призначення відбуватиметься дещо у новий спосіб, точніше, для нотаріусів з’явиться декілька нових реєстраційних дій.

Згадайте новину: Кабмін затвердив порядок перевірки покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення

На забезпечення виконання ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (далі – ЗУ № 1423) нотаріальні дії щодо реєстрації прав на земельну ділянку розширяться.

Відповідно до прийнятої постанови передбачається:

  • Державна реєстрація наміру власника земельної ділянки щодо продажу його нерухомого майна (такий намір реєструється згідно з заявою власника);
  • Державна реєстрація передачі переважного права користувача земельної ділянки іншій особі (реєструється договір, укладений між суб’єктом переважного права та особою, якій передається таке право).

Також долучається право вносити до Держреєстру заборону передачі в оренду земельної ділянки, що використовується на правах емфітевзису. А от, про державну реєстрацію передачі землі, що перебуває на правах емфітевзису в оренду не сказано ні слова. Якщо з опублікуванням Постанови й дійсно такої можливості не буде – це матиме загрозливий вплив на власника такої землі. Він просто не знатиме, що користувач передав його землю в оренду (це також передбачено ЗУ № 1423) та ще й позбавлений можливості зареєструвати такий перехід, аби убезпечити себе від небажаних наслідків.

Згадайте новину: Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ

«Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог закону. Це рішення дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу та правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі», – повідомила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Змін також зазнали механізми спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації та тестування на знання законодавства у цій сфері.

Згадайте новину: Кабмін спростив оренду водних об’єктів

Турбує лише те, що у більшості випадків, нотаріуси по ОТГ взагалі не знають про такі зміни і з цим необхідно працювати, шляхом проведення зустрічей з реєстраторами громад з метою введення їх курс справи.

Тексту та реквізитів прийнятої Постанови ще не маємо, то ж варто очікувати на її опублікування для з’ясування всіх деталей. Сподіваємось, що змін зазнав і Порядок вчинення нотаріальних дій, оскільки за відсутності внесених змін до цього документа можуть виникнути суперечності між підзаконними НПА.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 13412

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 13412

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Якщо стягувачами Вашого боргу є: ТОВ «Вердикт Капітал», ТОВ «Алекскредит», ТОВ «Фінфорс», ТОВ «Авентус Україна»ТОВ «Фінансова компанія «Онлайн Фінанс», ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал», ТОВ Фінансова компанія «Горизонт», ТОВ «Фінансова компанія «Сіті Фінанс», ТОВ «Фінансова компанія «Інвест Хаус», ТОВ «Фінансова компанія «Аланд», ТОВ «Фінансова компанія «Профіт Капітал», АТ «Банк Форвард», АТ «Альфа Банк», АТ «Комерційний банк «Приват Банк» та інші фінансові установи, а приватний виконавець на підставі виконавчого напису нотаріусу наклав арешт на всі Ваші рахунки та вже стягнув кошти з пенсії, зарплати або інших доходів, то Ви наш Клієнт. Ми в найкоротші терміни зупинемо стягнення з Ваших банківських рахунків, а також із заробітної плати чи пенсії, подамо позов до суду про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Працюємо по всій Україні, без попередньої оплати. Телефонуйте: (050) 487 97 73, (067) 763 69 40, або пишіть: proyure@gmail.com

    28.06.2021 15:54

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст