Главная Блог ... Новости Прокуратура Києва не дорахувалася понад 270 тисяч арештованих доларів - винних немає Прокуратура Києва не дорахувалася понад 270 тисяч ...

Прокуратура Києва не дорахувалася понад 270 тисяч арештованих доларів - винних немає

Отключить рекламу
Прокуратура Києва не дорахувалася понад 270 тисяч арештованих доларів - винних немає - tn1_0_37278300_1583755517_5e6630fd5b08b.jpg

Прокуратура Києва наприкінці 2017 року нібито викрила конвертаційний центр, який мав стосунок до так званого “короля контрабанди” Вадима Альперіна. Під час обшуків в офісних приміщеннях знайшли біля 800 тисяч доларів, які зберігалися в різній валюті, та арештували ці кошти. Проте, коли формальні власники скасували арешт та прийшли забирати гроші, виявилося, що 272 тисячі доларів є фальшивими. Згодом з’ясувалося, що гроші зберігалися у приміщенні прокуратури — просто в мішках. Розслідуванням керував її співробітник Антон Дрозд. Віднедавна — як з’ясувало “Слідство.Інфо” — він співробітник Державного бюро розслідувань. А гроші, яких не дорахувалися у прокуратурі, відшкодували українські громадяни.

Розслідування щодо діяльності конвертаційного центру – механізму для відмивання грошей – вела прокуратура Києва спільно зі Службою безпеки України. Гроші, знайдені слідчими під час обшуків в Одесі, арештували у вересні 2017 року, а вже в грудні того ж року суд зобов’язав повернути їх формальним власникам. Одним із них був одесит Олег Себов, який, за даними правоохоронців, є довіреною особою бізнесмена Вадима Альперіна.

Арештовані гроші, як згодом встановив суд, протягом п’яти місяців зберігалися не на депозитному рахунку, як того вимагає процедура, а безпосередньо в приміщенні прокуратури. Коли ж власники на початку прийшли до державної установи за грошима, виявилося, що понад 272 тисячі доларів з 800 тисяч доларів є фальшивими. Підробки виявили під час процедури повернення коштів, а згодом це підтвердила офіційна експертиза.

Вспомните новость: "Никому не нужна такая прокуратура. Ничего порешать не могут", - генпрокурор Рябошапка о намерении "слуг народа" отправить его в отставку (ВИДЕО)

Згодом троє власників цих коштів звернулися в суд і наприкінці 2019 року остаточно виграли справу. На їхню користь з держави стягнули понад дев’ять мільйонів гривень – у цю суму увійшли зниклі з прокуратури 272 тисячі доларів за офіційним курсом, також — моральна компенсація.

Керівником групи, яка вела провадження щодо діяльності конвертаційного центру, був колишній слідчий прокуратури Києва Антон Дрозд. Він же зберігав арештовані кошти, а згодом намагався повернути фальшиві купюри власникам. Через історію з підробними грошима йому на рік заборонили переводитися до прокуратури вищого рівня, а його колегам, у тому числі — безпосередньому керівникові — на пів року.

У 2019 році Антон Дрозд звільнився з прокуратури і виграв конкурс на посаду в Державне бюро розслідувань. І, попри спротив спротив громадськості, його призначили працювати у провідний правоохоронний орган країни. Надавати “Слідству.Інфо” будь-які коментарі він відмовився.

Усі інші причетні до цієї історії посадовці досі працюють у прокуратурі Києва. Зокрема, і заступник начальника одного з відділів Володимир Сотніченко, який мав контролювати діяльність підлегих слідчих.

Згадайте новину: ЦИТАТА МІСЯЦЯ: Ми пройшли довгий шлях - з 20 листопада 2019 року прокуратура припиняє функцію досудового розслідування

У прокуратурі Києва журналістам повідомили, що за фактом появи фальшивих грошей триває офіційне розслідування, але жодному з їхніх співробітників так і не оголосили підозру.

Колишній слідчий Антон Дрозд уже фігурував в гучному скандалі в 2015 році як член так званого прокурорського угруповання “Лисі птахи”. Тоді журналісти оприлюднили листування з закритої групи у мобільному додатку Viber, де співробітники прокуратури обговорювали можливу фізичну розправу над одним із учасників судового процесу, у якому вони брали участь.

Вспомните новость: Генпрокуратура обратилась к ВРП из-за действий судей при рассмотрении вопроса ареста имущества Ющенко

Більше про зникнення арештованих доларів дивіться в блозі “Таємниці слідства”.

Автор новини: Євгенія Моторевська

  • 3204

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 3204

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Прокуратура Украины,это рассадник не только коррупции,но и всех преступных схем на почве отмывания денежных средств...Обогащение любым способом - девиз прокурора,от лейтенанта до генерала...УСТАНОВЛЕНО на 1000%

    10.03.2020 13:11

    да вот где проблема государства бандиты в форме и не только прокурорской..

    10.03.2020 17:22

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст