Главная Сервисы для юристов ... Законы Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень Стаття 10. Відчуження рухомого майна або передача його у забезпечення боржником, який не мав на це права Стаття 10. Відчуження рухомого майна або передача ...

Стаття 10. Відчуження рухомого майна або передача його у забезпечення боржником, який не мав на це права

Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 929

    Просмотров

  • 929

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    У разі відчуження рухомого майна боржником, який не мав права його відчужувати, особа, що придбала це майно за відплатним договором, вважається його добросовісним набувачем згідно зі статтею 388 Цивільного кодексу України за умови відсутності в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (далі - Державний реєстр) відомостей про обтяження цього рухомого майна. Добросовісний набувач набуває право власності на таке рухоме майно без обтяжень.

    У разі передачі рухомого майна в забезпечення боржником, який не мав на це права, таке забезпечення є чинним, якщо в Державному реєстрі немає відомостей про попереднє обтяження відповідного рухомого майна.

    Обтяжувач, права якого порушені внаслідок дій боржника, визначених цією статтею, вправі вимагати від боржника відшкодування завданих збитків.

    Предыдущая

    10/50

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Перевіряти обтяження на автомобіль необхідно ПЕРЕД підписанням договору купівлі-продажу, а НЕ під час реєстрації права власності на нього (ВС/КЦС у справі № 643/1735/19 від 09.06.2021).
     Дане рішення можна вважати інструкцією для покупця під час придбання автомобіля. ВС фактично роз’яснив, що перевіряти обтяження на автомобіль необхідно ПЕРЕД підписанням договору купівлі-продажу, а НЕ під час реєстрації права власності на нього в органах МВС.

    До суду звернувся покупець автомобіля із позовом до Банку про визнання нечинним обтяження – застави автомобіля.

    Позовні вимоги ґрунтувались на тому, що у червні 2018 р. він придбав автомобіль у фізичної особи та зареєстрував його належним чином на своє ім’я в органах МВС.

    Однак, через деякий час позивач дізнався, що вказаний автомобіль перебуває в заставі у Банку за кредитними зобов`язаннями продавця. У зв’язку із чим, у серпні 2018 р., тобто після придбання та реєстрації позивачем спірного автомобілю, до державного реєстру було внесено запис про заставу його автомобіля. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст