Главная Сервисы для юристов ... Законы Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей Стаття 9. Грошове забезпечення військовослужбовців Стаття 9. Грошове забезпечення військовослужбовців...

Стаття 9. Грошове забезпечення військовослужбовців

Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 5027

    Просмотров

  • 5027

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

    {Пункт 1 статті 9 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 5462-VI від 16.10.2012 }

    2. До складу грошового забезпечення входять:

    посадовий оклад, оклад за військовим званням;

    щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

    одноразові додаткові види грошового забезпечення.

    3. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

    Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

    4. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

    Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

    Порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, визначаються Кабінетом Міністрів України.

    {Пункт 4 статті 9 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 2397-VIII від 05.04.2018 }

    5. За військовослужбовцями, які тимчасово проходять військову службу за межами України, зберігається виплата грошового забезпечення в національній валюті та виплачується винагорода в іноземній валюті за нормами і в порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

    6. За військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім’ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, у порядку та в розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

    Дія цього пункту не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

    Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей військовослужбовців:

    дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей. Виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, інтернування військовослужбовців або їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

    У разі індексації грошового забезпечення, в тому числі додаткового та інших видів грошового забезпечення, військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів грошове забезпечення членам сімей військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх, виплачується з урахуванням такої індексації - з дня прийняття рішення про проведення такої індексації. Порядок та умови перерахунку розміру грошового забезпечення, в тому числі додаткового та інших видів грошового забезпечення, військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів встановлюються Кабінетом Міністрів України.

    {Пункт 6 статті 9 в редакції Закону № 1486-VIII від 06.09.2016 }

    {Пункт 7 виключено на підставі Закону № 2397-VIII від 05.04.2018 }

    8. Військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України встановлюється спеціальна надбавка, що входить до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

    {Статтю 9 доповнено частиною восьмою згідно із Законом № 1437-VIII від 07.07.2016 }

    9. За військовослужбовцями, виведеними у розпорядження командира (начальника) військової частини у зв’язку з потребою у тривалому лікуванні, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення протягом усього строку безперервного перебування на лікуванні в закладах охорони здоров’я, зокрема іноземних держав, та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва), встановленого абзацом першим пункту 11 статті 10 - 1 цього Закону.

    {Статтю 9 доповнено пунктом 9 згідно із Законом № 3633-IX від 11.04.2024 }

    {Стаття 9 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2171-III від 21.12.2000 , № 662-IV від 03.04.2003 ; в редакції Закону № 328-V від 03.11.2006 }

    Предыдущая

    13/34

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Обов`язковою підставою для виплати військовослужбовцю додаткової винагороди за час відпустки для лікування після поранення є встановлення факту відпустки та отримання тяжкого поранення, що має бути підтверджено висновком ВЛК (Запорізький окружний адміністративний суд №280/3036/24 від 04.06.2024 р.)
     Військовослужбовець у позові до військової частини просив суд зобов`язати відповідача здійснити донарахування та виплату позивачу додаткової винагороди, установленої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», у розмірі 100000 грн. щомісячно за період перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров`я, у зв`язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов`язаним із захистом Батьківщини, одержаним 09.01.2023, за період з 09.01.2023 по 19.04.2023 включно, з урахуванням проведених виплат.

    Так, 09.01.2023 під час виконання бойового завдання ним отримано поранення. Позивач вказує, що у період з 09.01.2023 по 19.04.2023 він проходив лікування та перебував у відпустці у зв`язку з отриманим тяжким пораненням, пов`язаним із захистом Батьківщини. Разом з тим, відповідачем не було за період з 09.01.2023 по 19.04.2023 проведено нарахування та виплату позивачу додаткової винагороди у розмірі 100000 грн. щомісячно чим порушено права та законні інтереси позивача. Просить задовольнити позовні вимоги.

    Запорізький окружний адміністративний суд лише частково задовольнив вимоги позивача, водночас роз’яснив порядок виплати такої винагороди. Так:

    Частиною 2 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Читати повністю

    Аналізуйте судовий акт: Щомісячна додаткова грошова винагорода входить до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби (ВП ВС 825/997/17 від 10.11.2021 р.).
     Позивачка проходила службу в Збройних Силах України та мала вислугу більше 10 років. Згодом, вона була звільнена з військової служби в запас за пунктом “і” частини восьмої статті 26 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII Про військовий обов`язок та військову службу (під час дії особливого періоду з військової служби звільняються військовослужбовці, які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду). Після звільнення з військової служби позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди. У відповідь військова частина зазначила про відсутність законних підстав для включення щомісячної додаткової грошової винагороди у склад грошового забезпечення, з якого нараховується одноразова грошова допомога при звільненні. 

    Не погоджуючись із військовою частиною, вона подала позов де вимагала визнати дії щодо нарахування та виплати їй грошової допомоги при звільненні без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, протиправними та здійснити перерахунок. 

    Суд першої інстанції задовольнив її позов повністю, а ось суд апеляційної інстанції - відмовив у задоволенні. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду (далі - ВП ВС), посилаючись на необхідність відступу від правового висновку Верховного Суду України. 

    Задовольняючи позов та касаційну скаргу позивачки-військовослужбовця, ВП ВС зазначила: Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати