Главная Сервисы для юристов ... Законы Про порядок вирішення колективних трудових спорів Стаття 15. Національна служба посередництва і примирення Стаття 15. Національна служба посередництва і прим...

Стаття 15. Національна служба посередництва і примирення

Про порядок вирішення колективних трудових спорів (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 469

    Просмотров

  • 469

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    З метою сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню, здійснення посередництва для вирішення таких спорів (конфліктів) Президентом України утворюється Національна служба посередництва і примирення.

    Національна служба посередництва і примирення складається з висококваліфікованих фахівців та експертів з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) і має свої відділення в Автономній Республіці Крим та областях.

    Рішення Національної служби посередництва і примирення мають рекомендаційний характер і повинні розглядатися сторонами колективного трудового спору (конфлікту) та відповідними центральними або місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

    Національна служба посередництва і примирення фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

    Положення про Національну службу посередництва і примирення затверджується Президентом України.

    До компетенції Національної служби посередництва і примирення належить:

    здійснення реєстрації висунутих працівниками вимог та колективних трудових спорів (конфліктів);

    аналіз вимог, виявлення та узагальнення причин колективних трудових спорів (конфліктів), підготовка пропозицій для їх усунення;

    підготовка посередників та арбітрів, які спеціалізуються на вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів);

    формування списків арбітрів та посередників;

    перевірка, в разі необхідності, повноважень представників сторін колективного трудового спору (конфлікту);

    посередництво у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту);

    залучення до участі в примирних процедурах народних депутатів України, представників державної влади, органів місцевого самоврядування.

    Національна служба посередництва і примирення та її відділення проводять оцінку відповідності критеріям репрезентативності, підтвердження репрезентативності профспілок, їх організацій та об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань для участі в колективних переговорах з укладення генеральної, галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, обрання (делегування) представників до тристоронніх або двосторонніх органів соціального діалогу, участі в міжнародних заходах.

    {Статтю 15 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 4719-VI від 17.05.2012 }

    Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та роботодавців затверджується Національною службою посередництва і примирення після погодження сторонами соціального діалогу на національному рівні.

    {Статтю 15 доповнено частиною восьмою згідно із Законом № 4719-VI від 17.05.2012 }

    Для виконання завдань, передбачених Законом України "Про соціальний діалог в Україні", Національна служба посередництва і примирення та її відділення звертаються із запитами до органів юстиції, статистики, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і безоплатно отримують необхідну інформацію в установленому законодавством порядку.

    {Статтю 15 доповнено частиною дев’ятою згідно із Законом № 4719-VI від 17.05.2012 }

    Національна служба посередництва і примирення та її відділення за результатами оцінки відповідності критеріям репрезентативності і підтвердження репрезентативності приймають відповідні рішення згідно із Законом України "Про соціальний діалог в Україні" і ведуть реєстр суб’єктів сторони профспілок та сторони роботодавців.

    {Статтю 15 доповнено частиною десятою згідно із Законом № 4719-VI від 17.05.2012 }

    Предыдущая

    15/34

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст