Просмотров
Просмотров
1. Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.
2. Спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.
3. Кредитор співвласника не має права вимагати виділення частки із спільного майна багатоквартирного будинку в натурі для звернення стягнення на неї.
4. Співвласник має право вільного доступу до технічної документації на багатоквартирний будинок.
5. Замовник будівництва, колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком або його обслуговування/утримання, протягом 30 календарних днів з дня направлення відповідного звернення особою, уповноваженою співвласниками багатоквартирного будинку, забезпечує передачу співвласникам в особі їх об’єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку:
одного комплекту проектної документації на будівництво та іншої технічної документації на багатоквартирний будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства;
інформації та документів щодо діючих гарантійних зобов’язань стосовно будівельних робіт, виконаних під час будівництва та експлуатації багатоквартирного будинку, включаючи термін дії гарантійних зобов’язань, відомості про виконавця робіт, обсяг гарантійних зобов’язань тощо.
У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок, визначеної абзацами другим і третім цієї частини, замовник будівництва, колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком або його обслуговування/утримання, протягом шести місяців з дня направлення відповідного звернення особою, уповноваженою співвласниками багатоквартирного будинку, відновлює її за власний рахунок та передає особам, визначеним абзацом першим цієї частини.
{Частина п'ята статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2189-VIII від 09.11.2017 ; в редакції Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }
6. У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком особа, яка здійснювала управління, повинна передати наявну в неї технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок особі, визначеній співвласниками такого будинку.
У разі зміни управителя попередній управитель повинен передати наявну в нього технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок новому управителю.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Обов`язок попереднього балансоутримувача будинку з передачі документації ОСББ виникає з дня держреєстрації ОСББ та не залежить від будь-яких інших умов, крім самої державної реєстрації об'єднання (ВС КГС справа № 908/2609/20 від 16.09.2021 р.)
Доволі важливий висновок для співвласників будинку, які створили об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (також - ОСББ), висловив ВС КГС - підтвердивши попередні позиції з цього питання. Ні невиконання спеціальних процедур із прийняття, ні відсутність окремих рішень з передачі управління будинком чи таких документів у балансоутримувача - не може бути перешкодою для передачі новоствореному ОСББ технічних та інших документів на будинок.
Співвласники будинку, який перебував в управлінні ТОВ (відповідно до договору про надання послуг управління будинком укладеного у 2017 р. з міською радою від імені співвласників) створили ОСББ і відповідно - провели держреєстрацію такого ОСББ. Про факт створення ОСББ було повідомлено управителя. Повідомлення містило прохання розпочати підготовку до передачі будинку та прибудинкової території по акту приймання-передачі в управління ОСББ з наданням повного пакету технічної документації на вказаний будинок.
Управитель тягнув більше півроку і у жовтні 2020 року ОСББ звернулося до господарського суду із позовом зобов’язати управителя передати технічну документацію відповідно до переліку на будинок.
Рішенням суду першої інстанції позов було задоволено. Апеляційна інстанція підтримала рішення суду першої інстанції. Суди зобов’язали балансоутримувача (управителя) передати документи за переліком. Управитель (відповідач) подав касаційну скаргу. Читати повністю