Кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Матеріальне забезпечення дитини одним з батьків не може свідчити про свідоме ухилення іншого з батьків від виконання батьківських обов`язків. (ВС КЦС № 486/341/22 від 27.06.2023 р.)
Батько намагався позбавити батьківських прав матір свого сина. Додавав і довідки з навчальних та медичних закладів, викликав свідків, навіть надав постанову, якою матір притягнуто до адміністративної відповідальності - буцімто за те що вона вдарила сина коли син не слухався (однозначно батько клопотав про відкриття справи про адмінправопорушення). Водночас позбавити батьківських прав матір у нього не вийшло - відмовив і суд першої інстанції, і апеляційний суд. Це його не зупинило, і він звернувся до касаційної інстанції.
ВС КЦС, вкотре пояснив основні моменти, які дають право суду позбавляти батьківських прав особу (на жаль не всі суди враховують ці позиції, дуже часто ними просто нехтують - несправедливо вирішуючи дитині долю):
Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Дитина є найбільш вразливою стороною в ході будь-яких сімейних конфліктів, оскільки на її долю випадає найбільше страждань та втрат. Судовий розгляд сімейних спорів, у яких зачіпаються інтереси дитини, є особливо складним, оскільки в його процесі вирішуються не просто спірні питання між батьками та іншими особами, а визначається доля дитини, а тому результат судового розгляду повинен бути спрямований на захист найкращих інтересів дитини. Читати повністю