Стаття 13-1. Нотаріальний округ

Про нотаріат (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 6341

    Просмотров

  • 6341

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Нотаріальний округ - територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальну діяльність і в межах якого знаходиться державна нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус, або робоче місце (контора) приватного нотаріуса.

    Нотаріальні округи визначаються відповідно до адміністративно-територіального устрою України. У містах з районним поділом округом діяльності нотаріуса є вся територія міста. У разі зміни адміністративно-територіального поділу України, в результаті якого розташування робочого місця (контори) приватного нотаріуса увійшло до іншого нотаріального округу, нотаріальна діяльність відповідних нотаріусів повинна бути зареєстрована в цьому нотаріальному окрузі.

    Нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу, крім заміщення інших нотаріусів у випадках, передбачених цим Законом.

    {Частина третя статті 13 - 1 в редакції Законів № 1618-IX від 01.07.2021 , № 2923-IX від 23.02.2023 , № 3449-IX від 08.11.2023 }

    {Частину четверту статті 13 - 1 виключено на підставі Законів № 3449-IX від 08.11.2023 }

    {Закон доповнено статтею 13 - 1 згідно із Законом № 614-VI від 01.10.2008 }

    Предыдущая

    55/152

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Посвідчення нотаріусом заповіту не в межах свого нотаріального округу не тягне нікчемність такого заповіту (ВП/ВС у справі № № 522/9893/17 від 25.05.2021, ВІДСТУП ВІД ПОЗИЦІЇ).
     У суді розглядався позов про визнання заповіту нікчемним.

    Так, після смерті чоловіка його дружина (а скоріш за все – колишня дружина) звернулась до нотаріуса для відкриття спадщини за заповітом, згідно якого вона повинна була отримати елітну квартиру в центрі Одеси, а відповідач (ступень споріднення та статус в рішеннях не зазначено) – інше майно.

    Однак, вже перебуваючи у нотаріуса позивачка дізналась, що окрім цього заповіту існує ще один, складений хронологічно пізніше (через місяць), під час перебування спадкодавця в онкологічній лікарні, який фактично усуває її від спадкування.

    Позивачка зазначала, що посвідчення останнього заповіту нотаріусом вчинено поза межами його нотаріального округу, а тому є підстави для визнання заповіту нікчемним відповідно до ст. 1257 ЦК України. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст