2
0
2312
У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати до 3200 грн., в супереч вимогам закону та обіцянок Президента і Прем’єра України на місцях фактично і не публічно збільшуються місцеві податки. Розповім на прикладі м. Полтави.
Читайте статтю: Оскарження постанов про накладення штрафів Держпраці: аналіз найсвіжішої судової практики
Ставку податку для об'єктів нежитлової нерухомості відповідно до вимог Податкового кодексу України встановлюється у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII встановлено (п. 3 розділу 2 Прикінцеві та перехідні положення): Установити, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до цього Закону, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5.
Тобто, до встановлення нових ставок, старі застосовуються з коефіцієнтом 0,5.
Як це виконується на місцях з урахуванням нашої ментальності та фіскальної необхідності?
По м. Полтаві ставки було встановлено Рішенням Полтавської міської ради від 10.07.2015 року.
У 2017 році Полтавська міська рада прийняла Рішення від 31.01.2017 року «Про внесення змін до рішення п’ятдесятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 10 липня 2015 року «Про встановлення місцевих податків і зборів»». Як написано у преамбулі цього рішення, воно прийнято на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII, для забезпечення наповнення доходної частини міського бюджету.
Разом з цим новим Рішенням Рада не змінила ставок податку на нерухоме майно, а лише внесла певні зміни до переліку платників і пільг у зв’язку із змінами законів. Тобто, якщо ставка податку раніше була встановлена 0,5% від 1600 грн., то зараз вказана ставка є також 0,5% від 3200 грн., тобто в 2 рази більша сума податку.
ДОВІДНИКИ: ШТРАФИ ТА ІНШІ САНКЦІЇ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА
І все було б добре, якби виконувалась норма закону від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII щодо застосування коефіцієнту 0,5, податкове навантаження на платників у зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати не збільшилось би, як про це декларували керівники держави. Але ні. Зараз місцева податкова розпочала донарахування податку на майно платникам виходячи зі збільшеної мінімалки (3200) та посилаючись на нове, січневе рішення місцевої ради.
Але чи є ці вимоги податкової законними? На мій погляд ні! Законом було встановлено, що орган місцевого самоврядування з 1 січні 2017 року повинен прийняти рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік. А рішення про внесення змін до рішення 2015-го року, в якому не встановлено нові та не підтверджено старі, не є таким. Така комбінована система дій місцевої ради та податкової є нічим іншим, як завуальованим і незаконним намаганням збільшити податок на майно.
Читайте статтю: Как обжаловать проверку ГОСТРУДА. Положительная судебная практика
І ще. Виникає питання. Вимоги Президента України до Уряду і Парламенту, щодо того, що збільшення мінімальної заробітної плати не повинно привести до збільшення податкового навантаження, Урядом і місцевими радами умисно не виконуються (заради фіскальних інтересів), чи Уряд і Президент не можуть (або не хотять) контролювати місцеві ради, щодо дотримання законів ?
Автор статті: Гайдар Василь Миколайович
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
116
Коментарии:
0
Просмотров:
302
Коментарии:
0
Просмотров:
1002
Коментарии:
0
Просмотров:
424
Коментарии:
2
Просмотров:
400
Коментарии:
0
Просмотров:
457
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.