Главная Сервисы для юристов ... Законы Про фінансові послуги та фінансові компанії Стаття 38. Зміна обсягу ліцензії фінансової компанії та ломбарду Стаття 38. Зміна обсягу ліцензії фінансової компан...

Стаття 38. Зміна обсягу ліцензії фінансової компанії та ломбарду

Про фінансові послуги та фінансові компанії (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 916

    Просмотров

  • 916

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Фінансова компанія, ломбард з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом, має право звернутися до Регулятора з клопотанням про:

    1) включення до ліцензії додаткових видів фінансових послуг (розширення обсягу ліцензії);

    2) виключення з ліцензії окремих видів фінансових послуг (звуження обсягу ліцензії).

    2. Фінансова компанія, ломбард, які мають намір розширити обсяг ліцензії, подають до Регулятора заяву за встановленою нормативно-правовими актами Регулятора формою, а також:

    1) оновлений загальний опис бачення започаткування, організації та подальшого розвитку бізнесу заявника з урахування нових видів фінансових послуг;

    2) інші документи, що підтверджують відповідність такої фінансової компанії, ломбарду встановленим цим Законом та нормативно-правовими актами Регулятора вимогам до надання такого виду фінансової послуги.

    3. Для включення до ліцензії додаткових фінансових послуг фінансова компанія, ломбард повинні відповідати вимогам, встановленим законом та нормативно-правовими актами Регулятора до кожного з видів таких фінансових послуг.

    4. Порядок звуження обсягу ліцензії визначається нормативно-правовими актами Регулятора.

    Фінансова компанія може звертатися з клопотанням про виключення з ліцензії всіх фінансових послуг виключно у порядку відкликання ліцензії на діяльність фінансової компанії відповідно до статті 50 цього Закону.

    Ломбард може звертатися з клопотанням про виключення з ліцензії фінансової послуги з надання коштів та банківських металів у кредит виключно у порядку відкликання ліцензії на діяльність ломбарду відповідно до статті 50 цього Закону.

    5. Рішення про надання погодження або про відмову у погодженні зміни обсягу ліцензії приймається у визначеному нормативно-правовими актами Регулятора порядку на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Регулятора. Строк прийняття Регулятором рішення становить 30 робочих днів з дня подання відповідної заяви.

    Регулятор має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття такого рішення. Про таке продовження строку Регулятор повідомляє заявника не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цією частиною.

    Регулятор залишає заяву про зміну обсягу ліцензії без руху, якщо заявник подав неповний пакет документів, необхідних для погодження і зміни обсягу ліцензії, або така заява подана з порушенням встановлених законодавством вимог. У такому разі Регулятор протягом 15 робочих днів з дня одержання такої заяви надсилає заявнику повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви про зміну обсягу ліцензії без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.

    У разі усунення заявником виявлених недоліків у строк, встановлений Регулятором, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху.

    {Частина п'ята статті 38 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    6. Регулятор вносить запис до Реєстру про розширення обсягу ліцензії протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

    {Частина шоста статті 38 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    7. Регулятор відмовляє у погодженні розширення обсягу ліцензії у разі:

    1) невідповідності фінансової компанії, ломбарду вимогам до надання виду фінансових послуг, встановленим законом та/або нормативно-правовими актами Регулятора;

    2) неусунення у встановлений Регулятором строк недоліків, що були підставою для залишення заяви про розширення обсягу ліцензії без руху, та/або наявності у поданих документах неповної та/або недостовірної інформації та/або невідповідності їх вимогам закону та нормативно-правових актів Регулятора.

    У разі прийняття Регулятором рішення про відмову у погодженні розширення обсягу ліцензії з підстав, передбачених пунктом 2 цієї частини (щодо неусунення у встановлений Регулятором строк недоліків, що були підставою для залишення заяви про розширення обсягу ліцензії без руху), заявник має право подати нову заяву про розширення обсягу ліцензії не менше ніж через три місяці з дня прийняття Регулятором рішення про відмову у погодженні розширення обсягу ліцензії, за умови усунення причин, що були підставою для прийняття такого рішення.

    {Частина сьома статті 38 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    8. Повідомлення про прийняття рішення про надання погодження або про відмову у погодженні зміни обсягу ліцензії надсилається фінансовій компанії, ломбарду в письмовій формі (у паперовій формі або у формі електронного документа, створеного згідно з вимогами, визначеними Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг") протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. У рішенні про відмову у погодженні зміни обсягу ліцензії зазначаються підстави такої відмови, а також відомості, передбачені частиною п’ятою статті 56 Закону України "Про Національний банк України".

    {Частина восьма статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    9. Регулятор має право виключити окремий вид фінансових послуг з ліцензії з підстав та в порядку, що передбачені статтею 50 цього Закону, за умови що такі підстави стосуються виключно відповідного виду фінансових послуг.

    10. З дати, зазначеної у рішенні Регулятора про звуження обсягу ліцензії, але не раніше наступного робочого дня після прийняття такого рішення, така фінансова компанія, ломбард не має права здійснювати діяльність з надання виключеного з ліцензії виду фінансової послуги (у тому числі укладати нові договори про надання відповідного виду фінансових послуг та/або продовжувати строк дії укладених договорів про надання таких фінансових послуг, та/або збільшувати розмір зобов’язань за укладеними договорами про надання таких фінансових послуг). Зобов’язання за раніше укладеними договорами про надання такої фінансової послуги виконуються сторонами в повному обсязі до моменту виконання договору.

    Предыдущая

    38/50

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати