Главная Сервисы для юристов ... Законы Про адвокатуру та адвокатську діяльність Стаття 31. Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю Стаття 31. Зупинення права на заняття адвокатською...

Стаття 31. Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю

Про адвокатуру та адвокатську діяльність (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 21012

    Просмотров

  • 21012

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється у разі:

    1) подання адвокатом заяви про зупинення адвокатської діяльності;

    2) набрання законної сили обвинувальним вироком суду стосовно адвоката за вчинення кримінального правопорушення, крім випадку, передбаченого пунктом 6 частини першої статті 32 цього Закону;

    {Пункт 2 частини першої статті 31 із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020 }

    3) накладення на адвоката дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю;

    4) визнання адвоката за рішенням суду недієздатним або обмежено дієздатним.

    2. Накладення на адвоката дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю може застосовуватися виключно у разі:

    1) повторного протягом року вчинення дисциплінарного проступку;

    2) порушення адвокатом вимог щодо несумісності;

    3) систематичного або грубого одноразового порушення правил адвокатської етики.

    3. Право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється:

    1) з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, - з дня подання раді адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката відповідної заяви адвоката;

    2) з підстав, передбачених пунктами 2 і 4 частини першої цієї статті, - з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду;

    3) з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої цієї статті, - з дня прийняття кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури відповідного рішення.

    Копія рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, передбаченого пунктом 3 цієї частини, у триденний строк з дня його прийняття надсилається адвокату та відповідній раді адвокатів регіону. Рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду. Оскарження такого рішення не зупиняє його дії.

    4. Право на заняття адвокатською діяльністю поновлюється у разі:

    1) зупинення права з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, - з дня, наступного за днем отримання радою адвокатів регіону заяви адвоката про поновлення права на заняття адвокатською діяльністю;

    2) зупинення права з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, - з дня, наступного за днем отримання радою адвокатів регіону підтвердження про погашення або зняття в установленому законом порядку судимості;

    3) зупинення права з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої цієї статті, - з дня закінчення строку, на який згідно з рішенням кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури було зупинено право на заняття адвокатською діяльністю;

    4) зупинення права з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої цієї статті, - з дня, наступного за днем отримання радою адвокатів регіону відповідного рішення суду.

    У разі зупинення права на заняття адвокатською діяльністю з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої цієї статті, таке право також поновлюється з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду або з дня прийняття відповідного рішення Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури.

    5. Протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати. Такий адвокат також не може брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування, крім випадків, коли таке право зупинено у зв’язку з призначенням особи на посаду до органу державної влади з’їздом адвокатів України.

    6. Відомості про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до Єдиного реєстру адвокатів України.

    Предыдущая

    31/61

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Факт призначення особи на посаду судді не має наслідком автоматичне зупинення дії адвокатського свідоцтва (ВС КАС № 459/2972/16-а від 30.11.2021 р.)
     Позивач-пенсіонер звернувся до суду з позовом, в якому, просив зобов`язати Пенсійний фонд України (далі - ПФУ) доплатити йому 15% недоплаченої пенсії за серпень-грудень 2016 року, яка, на його думку, безпідставно недоплачувалася йому як особі, що займається підприємницькою діяльністю. ПФУ вважав, що наявність свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльність дія якого не припинена - свідчить що це є працюючий пенсіонер (який займається підприємницькою діяльністю), тому йому належні 85% пенсії.

    Позивач же - в обгрунтування позовних вимог посилався на те, що після переведення його на пенсію за віком державного службовця він не займався і на даний час не займається незалежною професійною (адвокатською) діяльністю, оскільки адвокатська діяльність зупинена на підставі Постанови ВРУ «Про обрання суддів» і на даний час не відновлена, що підтверджується профайл адвоката.

    Постановою міського суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного адміністративного суду позов задоволено. Проте ВС КАС рішення скасував, а у задоволенні позову пенсіонеру-адвокату відмовив.

    Отже, у цій справі: Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати