11
0
10941
У багатьох з нас є дачні земельні ділянки, які вже приватизовані або які потребують такої реєстрації.
Кадастровий номер земельної ділянки - це те ж саме, що ідентифікаційний номер платника податків у людини, тобто він є унікальним для кожної ділянки. Його наявність свідчить про те, що Ваша земельна ділянка у цифровому XML-форматі внесена в Національну кадастрову систему, а цей XML-файл містить інформацію про географічне місцезнаходження земельної ділянки, геометричні розміри, дані про власника та цільове використання земельної ділянки. Тому, першим етапом будь-якої документації із землеустрою є визначення кадастрового номеру (якщо він не був визначений раніше). Якщо Ви отримали державний акт до 2004 року, то ймовірно, що Вашої земельної ділянки в єдиній системі не має і для того, щоб виконувати з ділянкою будь-які дії пов'язані з переоформленням права власності Вам попередньо необхідно зареєструвати Вашу земельну ділянку та присвоїти кадастровий номер.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою» від 2 квітня 2002 р. N 449раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю, державні акти на право власності на земельну ділянку та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 року в редакції від 01.01.2013 року кадастровий номер земельної ділянки - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Користуйтесь консультацією: Приватизація земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення ОСГ, яка розташована за межами населеного пункту
Як зазначено в в розділі 7 «Прикінцевих положеннях» Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
В свою чергу, згідно ст. 120 Земельного кодексу України розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об’єкти.
Відповідно до ст. 131 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.
Згідно ч. 2 ст. 132 Земельного кодексу України угоди про перехід права власності на земельні ділянки укладаються в письмовій формі та нотаріально посвідчуються. Угоди повинні містити, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки.
Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
До заяви додається:
- копію державного акту,
- копії паспорту,
- копія ідентифікаційного коду заявника.
Після цього, Ви отримаєте Витяг з Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника.
У разі якщо в Національній кадастровій системі інформація про Вашу земельну ділянку відсутня Вам необхідно замовити виготовлення технічної документації із землеустрою по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки в землевпорядній організації.
Землевпорядна організація зробить кадастрову зйомку меж земельної ділянки, створює технічну документацію із землеустрою.
Користуйтесь консультацією: Відчуження будинку без кадастрового номеру земельної ділянки, на якій цей будинок розташований
Далі передає документацію на погодження до територіального управління Держземагентства та внесення інформації про земельну ділянку до Національної кадастрової системи. Після цього Ви отримаєте Витяг з Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника.
Технічна документація по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки та визначенню кадастрового номера, розробляється у таких випадках:
- якщо у Вас державний акт старого зразка жовто-червоного кольору;
- якщо у Вас державний акт зеленого кольору з вписаним кадастровим номером на плані меж на зворотній сторінці державного акту, але земельна ділянка не внесена до кадастрово-реєстраційної системи;
- якщо до Вас перейшло право власності на нерухоме майно (будинок, тощо), яка знаходиться на земельній ділянці і державний акт на цю земельну ділянку раніше не виготовлявся, а ви плануєте продати (подарувати) нерухомість разом із ділянкою (це найкоротший шлях щоб оформити договір купівлі-продажу або дарування, та не чекати виготовлення державного акту).
Користуйтесь консультацією: Державна реєстрація земельних ділянок та державна реєстрація прав на земельні ділянки є різними поняттями
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
614
Коментарии:
0
Просмотров:
615
Коментарии:
0
Просмотров:
276
Коментарии:
0
Просмотров:
761
Коментарии:
0
Просмотров:
843
Коментарии:
0
Просмотров:
2466
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.