Головна Блог ... Консультації від юристів Приватизація земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення ОСГ, яка розташована за межами населеного пункту Приватизація земельної ділянки з цільовим призначе...

Приватизація земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення ОСГ, яка розташована за межами населеного пункту

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 18

  • 0

  • 8225

Відключити рекламу
 - tn1_privatizatsiya_zemelnoi_dilyanki_z_tsilovim_priznachennyam_dlya_vedennya_osg_yaka_roztashovana_za_megami_naselenogo_punktu_5511858cd3cd0.jpg

Алгоритм дій щодо приватизації громадянином земельної ділянки с/г призначення з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту

1. Отримати погодження землекористувача (якщо земельна ділянка перебуває в оренді). Для цього потрібно з офіційним листом звернутися до орендаря земельної ділянки із проханням погодити вилучення землі (безкоштовно).

2. На підставі ст. ст. 116, п.6 ст.118 121 122 Земельного кодексу України звернутися до головного управління Держземагенства у відповідній області із заявою надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель державної власності у приватну власність орієнтовною площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства. До заяви додати графічні матеріали місця розташування земельної ділянки, копію паспорту та ідентифікаційного коду. Максимальний строк розгляду заяви – 1 місяць. Отримати наказ Держземагенства про надання дозволу (безкоштовно).

3. Звернутися до розробника проекту землеустрою (землевпорядна організація, яка має ліцензію на проведення землевпорядних робіт). Відповідно п. г ч.2 статті 28 Закону України «Про землеустрій», максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору (ціна договірна, орієнтовно 800 – 1500 грн.).

4. Проект землеустрою погодити у відповідності до статті 186-1 ЗК України. В даному випадку погодити проект землеустрою потрібно у районному відділі земельних ресурсів (оригінал проекту залишається в районному відділі земельних ресурсів для зберігання, інший оригінальний проект чи завірена його копія залишається в громадянина). Висновок дається протягом 10 робочих днів (безкоштовно).

5. Потім з проектом землеустрою та Висновком звернутися до державного кадастрового реєстратора районного відділу земельних ресурсів (через Центр надання адміністративних послуг), який занесе в базу кадастровий номер земельної ділянки та сформує Витяг про державну реєстрацію земельної ділянки (безкоштовно).

6. З Висновком, Витягом та проектом землеустрою звернутися до головного управління Держземагенства у відповідній області із заявою про затвердження проекту землеустрою та передачею земельної ділянки у власність. Заява розглядається 2 тижні (п.9 ст.118 Земельного кодексу України). Отримати наказ Держземагенства про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у приватну власність (безкоштовно).

7. З наказом головного управління Держземагенства у відповідній області про затвердження проекту землеустрою, з витягом про державну реєстрації земельної ділянки, з відповідними квитанціями, з паспортними даними звернутися в реєстраційну службу (за місцем знаходження земельної ділянки) для державної реєстрації нерухомого майна. Здійснити державну реєстрацію права власності на земельну ділянку (заплатити 119 грн. державного мита, 120 грн за витяг про державну реєстрацію права власності).

8. Якщо виникає необхідність продажу приватизованої земельної ділянки, потрібно виготовити експертну грошову оцінку земельної ділянки (ціна договірна, орієнтовно 600-1300 грн.) та звернутися до нотаріуса для оформлення договору купівлі-продажу.

Автор статті: Сергій Медведєв, юридична компанія «Адвокат».

  • 8225

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8225

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст