Главная Блог ... Новости Право свідка не свідчити проти себе або право обвинуваченого допитувати свідків: що важливіше, – вирішував ЄСПЛ Право свідка не свідчити проти себе або право обви...

Право свідка не свідчити проти себе або право обвинуваченого допитувати свідків: що важливіше, – вирішував ЄСПЛ

Отключить рекламу
Право свідка не свідчити проти себе або право обвинуваченого допитувати свідків: що важливіше, – вирішував ЄСПЛ - tn1_0_05762500_1536172127_5b90205f0e176.jpg

Головний свідок обвинувачення відмовився від показань і, скориставшись правом не свідчити проти себе, відмовився в суді від допиту стороною захисту. Але суд врахував його покази і таки засудив обвинуваченого.

Справу «Кабрал проти Нідерландів» (№ 37617/10) розглянув Європейський суд з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Евклідс Кабрал був засуджений за збройне пограбування супермаркету. Головним доказом у справі були покази співучасника, який згодом відкликав свою заяву. Втім, суд йому не повірив.

Посилаючись на право не свідчити проти себе співучасник відмовився відповідати на будь-які питання сторони захисту. Попри це, вирок було залишено в силі в апеляції та касації.

Читайте статтю: Дискредитація свідка у суді: джерела інформації

Посилаючись на статтю 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, зокрема, в частині права обвинуваченого допитувати свідків обвинувачення або вимагати, щоб їх допитали, засуджений поскаржився до ЄСПЛ. Кабрал зауважив, що він був засуджений «виключно або в значній мірі» на основі заяв, зроблених в поліції свідком, якому було дозволено відмовитися надавати свідчення відповідно до перехресного допиту захистом.

ЄСПЛ констатував порушення ч. 1 та п. «d» ч. 3 ст. 6 Конвенції, визнавши, що виявлення цього порушення вже складає достатню справедливу сатисфакцію, а тому відмовив у відшкодуванні моральної шкоди заявнику.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Кабрал проти Нідерландів» (№ 37617/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Фото: Судова влада України

 • 3064

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 3064

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст