Головна Блог ... Новини Право свідка не свідчити проти себе або право обвинуваченого допитувати свідків: що важливіше, – вирішував ЄСПЛ Право свідка не свідчити проти себе або право обви...

Право свідка не свідчити проти себе або право обвинуваченого допитувати свідків: що важливіше, – вирішував ЄСПЛ

Відключити рекламу
Право свідка не свідчити проти себе або право обвинуваченого допитувати свідків: що важливіше, – вирішував ЄСПЛ - tn1_0_05762500_1536172127_5b90205f0e176.jpg

Головний свідок обвинувачення відмовився від показань і, скориставшись правом не свідчити проти себе, відмовився в суді від допиту стороною захисту. Але суд врахував його покази і таки засудив обвинуваченого.

Справу «Кабрал проти Нідерландів» (№ 37617/10) розглянув Європейський суд з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Евклідс Кабрал був засуджений за збройне пограбування супермаркету. Головним доказом у справі були покази співучасника, який згодом відкликав свою заяву. Втім, суд йому не повірив.

Посилаючись на право не свідчити проти себе співучасник відмовився відповідати на будь-які питання сторони захисту. Попри це, вирок було залишено в силі в апеляції та касації.

Читайте статтю: Дискредитація свідка у суді: джерела інформації

Посилаючись на статтю 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, зокрема, в частині права обвинуваченого допитувати свідків обвинувачення або вимагати, щоб їх допитали, засуджений поскаржився до ЄСПЛ. Кабрал зауважив, що він був засуджений «виключно або в значній мірі» на основі заяв, зроблених в поліції свідком, якому було дозволено відмовитися надавати свідчення відповідно до перехресного допиту захистом.

ЄСПЛ констатував порушення ч. 1 та п. «d» ч. 3 ст. 6 Конвенції, визнавши, що виявлення цього порушення вже складає достатню справедливу сатисфакцію, а тому відмовив у відшкодуванні моральної шкоди заявнику.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Кабрал проти Нідерландів» (№ 37617/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Фото: Судова влада України

 • 2959

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2959

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст