Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи Право на «відключення»: нова тенденція в роботі з людьми Право на «відключення»: нова тенденція в роботі з ...

Право на «відключення»: нова тенденція в роботі з людьми

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 1

  • 0

  • 1726

Отключить рекламу
 - tn1_0_65495400_1510410821_5a070a459feea.png

Початок 2017 року ознаменований інноваційним законодавчим нововведенням. У січні цього року у Франції набув чинності закон, що запроваджує право працівників на «відключення» (тобто право не бути «на зв’язку» після офіційного завершення робочого дня). Це стосується компаній з чисельністю у понад 50 працівників, змушуючи їх укладати угоди, в яких буде врегульовано порядок реалізації працівниками права «відключатися» у позаробочий час.

Згадайте новину: Вчені дослідили, яка робота сприяє збiльшенню тривалостi життя

Слідом за Францією, подібні законопроекти почали розроблятись і в інших країнах. Ідеологи таких змін наголошують, що в сучасному світі з його 24/7 доступом до мережі Інтернет, люди фактично не полишають роботу, навіть полишивши офіс. Вони продовжують отримувати електронну пошту і, як апріорі очікується, відповідають на неї навіть пізно ввечері. У більшості випадків така робота додатково не оплачується. Крім того, це значною мірою сприяє стресовим розладам.

Картинки по запросу робота вчені

В Україні надурочна робота в цілому заборонена, проте відсутні будь-які правові обмеження для роботодавців вимагати від своїх працівників перебування «в межах доступу» в позаробочий час. В контексті світових тенденцій, український уряд та уряди інших держав мають сформувати свою позицію з цього питання, врахувавши питання балансу інтересів працівників і вимог бізнесу.

Пользуйтесь консультацией: Отправляем работника в командировку: пошаговое руководство

Подібні обмеження можуть бути ефективними в окремих сферах. Водночас дискусійним лишається питання, як бути, коли маєш справу з клієнтоорієнтованими сферами бізнесу. У цьому випадку, увага до потреб клієнтів, в тому числі перебування в режимі онлайн-доступності протягом всього дня, є домінуючим фактором для досягнення успіху компанією. Час покаже, в якому ключі це питання буде вирішуватися, проте на сьогоднішній день в більшості країн світу воно віддане на розсуд роботодавців.

Користуйтеся консультацією: Відрядження чи робота? В чому різниця і "де це написано"?

Автор статті: Оксана Войнаровська, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»

Джерело: ПроHR

  • 1726

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1726

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати