Главная Блог ... Новости Працююча жінка виїхала за кордон без попередження – як законно вчинити роботодавцю Працююча жінка виїхала за кордон без попередженн...

Працююча жінка виїхала за кордон без попередження – як законно вчинити роботодавцю

Отключить рекламу
  Працююча жінка виїхала за кордон без попередження – як законно вчинити роботодавцю - c82981b51d59a56b922da23830c1f0f6.jpg

Чи можна звільняти за власним бажанням працівника чоловіка, і окремо жінку під час воєнного стану? Що робити з жінкою, яка виїхала з дитиною за кордон і заяви не написала, просто повідомила, що вже за кордоном?

На це питання відповідають посадові особи Держпраці.

Вспомните новость: Шестидневка и увольнение на больничном. Чего ожидать от работодателей по "военному" закону о труде

👉Заборона на звільнення працівників з роботи за власним бажанням наразі відсутня.

Якщо працівник залишив робоче місце та виїхав з місця проживання у зв’язку із бойовими діями – відсутні підстави для звільнення працівника з роботи за прогул, але і зберігати за таким працівником середній заробіток немає підстав.

Згадайте новину: В умовах воєнного стану права працівника обмежені - новий закон №7160

Коментар Дебет- Кредит: фахівці Держпраці мають на увазі те, що коли працівник переїхав до іншої місцевості або навіть за кордон, рятуючись від війни, і не повідомив про це роботодавця заздалегідь, це, звісно, означає неявку на роботу. За виключенням ситуації, коли працівник працює дистанційно і може виконувати свої обов’язки і в іншій місцевості.

Роботодавець (якщо він сам не переїхав і продовжує роботу) в праві зафіксувати неявку на роботу (наприклад, актом) і вимагати від працівника пояснень відсутності на робочому місці. Принаймні для того, щоб знати, що відображати в табелі обліку робочого часу щодо цього працівника!

Але, як бачимо, такий переїзд фахівці Держпраці вважають поважною причиною для відсутності на роботі. І кажуть, що звільняти такого працівника за прогул немає підстав.

А от за власним бажанням такого працівника звільнити можна - війна цьому не завадить. Проте для цього працівнику треба надати заяву про звільнення роботодавцю. Наразі це складно зробити, якщо працівник поїхав. Тому від себе радимо (якщо працівник не встиг подати заяву в оригіналі перед від’їздом), отримати від нього хоча б фото такої заяви на електронну пошту.

Користуйтеся консультацією: Чи можна звільнити працівника або не виплатити зарплату у період воєнного стану

  • 24989

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 24989

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Чому не припинення тимчасове дії трудової угоди а саме звільнення, людина в мирний час куди повернеться?

    21.03.2022 16:25

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати