Главная Війна і права ... Питання - відповідь Постанови ВЛК про придатність (непридатність) до військової служби Постанови ВЛК про придатність (непридатність) до в...

Постанови ВЛК про придатність (непридатність) до військової служби

  • 0

  • 0

  • 120

Отключить рекламу

Ступені придатності до військової служби

Медичний огляд військовослужбовців, які отримали захворювання, травми (поранення, каліцтва, контузії), з метою визначення ступеня придатності до військової служби проводиться при визначеному лікарсько-експертному наслідку (результаті) захворювання, травми (поранення, каліцтва, контузії).

Визначений наслідок (результат) захворювання, поранення, травми, контузії, каліцтва – це такий стан здоров’я, коли результати обстеження та лікування дають підстави ВЛК (ЛЛК) винести постанову про ступінь придатності до військової служби (служби за військовою спеціальністю), а подальше лікування не призведе до відновлення придатності до військової служби (Пункт 6.9 наказу МОУ №402 від 14.08.2008 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).

При медичному огляді військовослужбовців, які проходять медогляд ВЛК після травми, поранення чи захворювання, визначають наступні ступені придатності:

  1. ПРИДАТНИЙ
    1.1.ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ – ти і надалі придатний для залучення як до небойових, так і бойових дій. Тебе можна призначити на більшість посад. Категоричні винятки, коли тебе, як придатного, не можна залучити до певних родів військ, можна дізнатись в Додатку 3 Наказу МОУ №402 .
    1.2.ДО СЛУЖБИ У ВИДІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ – визначає придатність військовослужбовця до служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, Десантно-штурмових військах, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення
    1.3.ДО СЛУЖБИ У ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони – такі військовослужбовці є непридатними до служби у підрозділах спеціального призначення, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах
  2. НЕПРИДАТНИЙ:
    2.1 ДО СЛУЖБИ У ВИДІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ АБО ЗА ВІЙСЬКОВОЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ – визначається непридатність військовослужбовця до служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, Десантно-штурмових військах, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення тощо.
    2.2 ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ПЕРЕОГЛЯДОМ ЧЕРЕЗ 6-12 МІСЯЦІВ – під час дії воєнного стану військовослужбовці, визнані ВЛК непридатними з переоглядом через 6–12 місяців звільняються з військової служби в запас (стаття 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу).
    2.3 ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ – такий ступінь придатності надає тобі право на звільнення з військової служби з виключенням з військового обліку. Проте у разі наявності бажання ти можеш писати рапорт на продовження проходження служби на посадах передбачених Переліком (Наказ МОУ №410 від 14.08.2018 «Про затвердження Переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби»).

Постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби військовослужбовця чинна протягом 12 місяців з моменту проведення медичного огляду. Зауважимо, що постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності до військової служби, яку було прийнято під час призову або прийняття на військову службу, чинна протягом 6 місяців з моменту проведення медичного огляду.

Постанова ВЛК «Придатний до військової служби, до служби у виді ЗС України, за військовою спеціальністю»

Якщо ВЛК прийняла рішення «Придатний до військової служби», то ти залишаєшся придатним для залучення як до небойових, так і бойових дій, і можеш бути призначений на більшість посад. Єдині винятки визначено в Додатку 3 до Наказу МОУ №402, де перелічено випадки, коли придатного до військової служби військовослужбовця не можна залучити до служби у певних родах військ.

З урахуванням особливостей вимог до стану здоров’я для служби в підрозділах спеціального призначення ВЛК приймає рішення «Придатний до служби на\у» з вказанням виду Збройних Сил України або військової спеціальності, до служби в\на яких військовослужбовець придатний (на підводних човнах, надводних кораблях, у морській піхоті, Десантно-штурмових військах, спеціальних спорудах та підрозділах спеціального призначення, до участі у МО, національному персоналі тощо).

У випадку, коли після поранення виникає питання щодо можливості виконання військовослужбовцем службових обов’язків за його/її військовою спеціальністю, ВЛК визначає придатність до військової служби на конкретній посаді з урахуванням його/її стану здоров’я. У такому випадку приймається постанова «Придатний до служби за військовою спеціальністю».

Якщо згідно з рішенням ВЛК ти визнаний придатним до військової служби (до служби у виді ЗС України, до служби за військовою спеціальністю), твої дії наступні:

  1. повернутись до військової частини;
  2. негайно після повернення подати рапорт на ім’я командира військової частини з доповіддю про те, що ти повернувся(-лась) з лікування та приступити до виконання службових обов’язків;
  3. проконтролювати, що група персоналу штабу підшила довідку про обставини травми в твою особову справу.

Військовослужбовець визнаний придатним до військової служби, але погано себе почуває

Якщо виникла ситуація, у якій, за рішенням ВЛК, ти придатний(-а) до служби, але при цьому маєш скарги на стан здоров’я, ось такими мають бути твої дії в цьому випадку:

  1. Якщо ти потребуєш екстреної невідкладної медичної допомоги (наприклад, через травму, нещасний випадок, загрозливий для життя стан):
    • зателефонуй 103 або звернися до найближчого закладу охорони здоров’я;
    • повідом свого безпосереднього командира про захворювання або попроси медичних працівників повідомити найближчий ТЦК та СП про місце свого перебування із зазначенням облікових даних для подальшого повідомлення у твою військову частину;
    • після надання медичної допомоги дотримуйся рекомендацій лікаря: повернутись до служби/звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я в системі МОУ з повідомленням безпосереднього командира.
  2. При загостренні хронічних захворювань (станах, що не загрожують здоров’ю і життю):
    • зв’яжись із безпосереднім командиром і повідом про захворювання та про те, що будеш звертатися до закладу охорони здоров’я;
    • того ж дня звернися за консультацією до лікаря;
    • повідом свого командира про результати обстеження. Від результатів залежать подальші дії;
    • якщо результати обстежень вказують на задовільний стан здоров’я або про необхідність планового лікування, необхідно повертатись до в/ч та за необхідності звертатися до начмеда військової частини;
    • якщо ж результати обстежень підтверджують необхідність надання екстреної медичної допомоги керуйся пунктом 1.
  3. Якщо командир не дозволяє тобі залишитись за місцем перебування для подальшого медичного обстеження.
    • Повернись до військової частини, де повідом командира про наявні проблеми зі здоров’ям, відвідай медпункт в/ч. У разі необхідності, напиши рапорт з проханням отримати направлення на лікування.
    • У разі необхідності, терміново звернись до лікаря за своїм місцем перебування у відпустці та отримай рекомендації щодо необхідності обстеження, лікування, госпіталізації чи оперативного втручання.
    • З відповідними медичними довідками необхідно звернутись до ТЦК та СП.
    • ТЦК та СП чи ВСП на основі рекомендації лікаря надає довідку про законність твого перебування за межами в/ч. А також передає твоєму командуванню інформацію про необхідність твого лікування.

Продовження військової служби на виконання постанови ВЛК «Непридатний до служби виді Збройних Сил України або за військовою спеціальністю»

Такою постановою визначається непридатність військовослужбовця до служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, Десантно-штурмових військах, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення тощо. Одночасно приймається постанова про придатність до військової служби.

Якщо ти визнаний ВЛК непридатним до служби у виді ЗС України або за військовою спеціальністю, твої дії наступні:

  1. звернись до безпосереднього начальника та до начальника кадрової служби військової частини з метою визначення посади, на яку тебе можна перемістити. Для доукомплектування Збройних Сил України в умовах особливого періоду військовослужбовці можуть призначатися на посади, передбачені штатами воєнного часу, за новою спеціальністю з урахуванням набутого досвіду.
  2. Якщо у військовій частині немає можливості для переміщення, командир військової частини повинен написати відповідний рапорт вищому командуванню (бригади, оперативного управління і далі по вертикалі) для знаходження посади, що відповідає стану здоров’я, професійному досвіду та навичкам військовослужбовця.
  3. Після визначення нової посади, командир військової частини перед переміщенням тебе на цю посаду може направити на медичний огляд ВЛК. Мета медичного огляду – визначення придатності до військової служби за військовою спеціальністю (з зазначенням посади, на яку переміщується військовослужбовець, виду та роду військ (сил)).

  • 120

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 120

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст