Главная Ссылки ... Постачання природнього газу споживачам

Постачання природнього газу споживачам

Що треба знати, перш ніж укладати договір про постачання природного газу непобутовим споживачам?

Зміни, викликані енергетичною реформою, торкнулися і постачання природного газу непобутовим споживачам. Перехід на добове балансування зробило ринок більш прозорим, знизило ризик маніпулювання тарифами чи обсягами. Але довелося змінювати й механізми побудови стосунків компаній-постачальників природного газу та підприємств-споживачів.

Як тепер це працює?

Окрім добового балансування у ринку природного газу з’явилася ще одна особливість. Відтепер підприємства-споживачі самостійно обирають постачальника. При цьому на рішення клієнта впливає одразу кілька чинників: тарифи, якість обслуговування, обраний механізм розрахунку за спожитий газ.

Самі постачальники тепер щодня, не пізніше 17:00 подають оператору ГТС інформацію щодо запланованих обсягів закупівля та постачання на наступну добу. Свої розрахунки вони виконують на підставі договорів із клієнтами.

газопостачання

Підприємству-споживачу необхідно укласти договори за ГТС та ГРМ, які забезпечать його послугами під’єднання до газотранспортної системі та розподільної мережі. Після їх підписання підприємство не тільки отримує доступ до цих послуг, а й реєструється у кожній системі та отримує унікальний ідентифікатор – ЕІС-код. Самі стосунки постачальника і споживача регулює договір на постачання природного газу. Для цього клієнт має переконатися, що його компанія відповідає вимогам:

  • Не має заборгованості по поточному договору постачання;
  • Зареєстрований як споживач у Реєстрі свого попереднього постачальника та має належним чином оформлений договір.

Якщо ці вимоги виконуються, можна починати співпрацю.

Пакет документів для роботи з новим постачальником

Газопостачання

При зверненні до компанії необхідно надати певний пакет документів:

  • Документі (копії), що підтверджують право користуватися об'єктом чи володіння ним;
  • Підтвердження правового статусу споживача як юридичної або фізичної особи. Зазвичай, це копія виписки з ЄДР;
  • Заява, щоб укласти договір постачання природного газу. В ній обов’язково необхідно вказати ідентифікатори, які були присвоєні точкам підключення;
  • Підтвердження відсутності заборгованості по попередньому договору з іншим постачальником. Для цього необхідно просто скласти та завірити обом сторонам акт звірки по розрахункам, включаючи поточний період.

Важливий момент – необхідність наперед вказувати заплановані обсяги споживання. З точки зору договору, кожна окрема точка підключення (з обов’язково присвоєним ЕІС-кодом) має власне споживання, тому обсяг подається не тільки в загальних цифрах, а й з розподілом на кожне підключення.

Ці зміни, хоч і можуть здаватися ускладненням роботи, насправді полегшують життя підприємствам-споживачам. Можливість обирати постачальника дає змогу отримати доступ до якісних послуг та справедливих тарифів. Самі компанії, що надають послуги з постачання природного газу також у виграші – тепер вони мають можливість розвиватися в умовах чесної конкуренції.

Просмотров : 247
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст