Главная Блог ... Новости Порушено процедуру проведення габаритного вимірювання? - штраф Укртрансбезпеки незаконний. Порушено процедуру проведення габаритного вимірюва...

Порушено процедуру проведення габаритного вимірювання? - штраф Укртрансбезпеки незаконний.

эксклюзив
Отключить рекламу
Порушено процедуру проведення габаритного вимірювання? - штраф Укртрансбезпеки незаконний. - tn1_d19d7d77f240519bb0de2fbfc926a116_5f293a8b1e2bf.jpg

Ще зовсім нещодавно президент України Володимир Зеленський привернув увагу своєю гучною заявою, адресованою недобросовісним далекобійникам і пов’язаною з тим, що далекобійники намагаються обійти перевантаження, аби не сплачувати за це відповідний штраф. Як було ним зазначено, було оснащено спеціальні пропускні пункти, щоб боротися з такими перевантаженнями. Але самих лише пропускних пунктів замало, якщо працівники Укртрансбезпеки не дотримуються вимог нормативно-правових актів.

10 лютого 2020 року на підприємця було накладено штраф в сумі 34 000 гривень за перевищення транспортним засобом (далі — ТЗ), яким він керував, нормативних габаритних параметрів.

Згаданий підприємець подав до Суду позов проти Укртрансбезпеки, в якому висувалась вимога скасувати Постанову її Управління про застосування вищезазначеного стягнення.

Ключові аргументи позивача ґрунтуються на тому, що робітники Укртрансбезпеки вчинили такі порушення приписів здійснення габаритного вимірювання:

 1. вони не вчинили ніяких дій щодо того, щоб заборонити подальший дорожній проїзд порушнику, габаритні параметри транспортного засобу якого перевищено;
 2. зазначені працівники не передали позивачу довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю;
 3. зазначені працівники не склали акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів.

Судом було вказано, що вантажівки, як і інші ТЗ зважуються за допомогою спеціального обладнання. Але таке обладнання має перебувати у робочому стані, час від часу його потрібно атестувати. Як альтернатива може здійснюватися перевірка такого обладнання з подальшим опечатуванням-клеймуванням та відпуском відповідного свідоцтва спеціальними метрологічними службами.

Але, як вказав суддя, відповідачем не надано ніяких документів на підтвердження утримання відповідного зважувального обладнання у робочому стані і тому можуть існувати сумніви у відповідності вимірювального обладнання вимогам законодавства.

Надалі Судом було особливу увагу приділено спеціальному Порядку здійснення вагового контролю, затвердженого постановою КМУ № 879. Як Судом було зазначено, пунктом 18 цього Порядку встановлено, що за наслідками габаритно-вагового контролю (далі — Контроль) на спеціальному пункті водієві ТЗ видається довідка про здійснення Контролю. Така довідка повинна містити місце і час здійснення згаданого Контролю. У випадках, коли у водія транспортного засобу наявний міжнародний сертифікат зважування, зазначений Контроль у частині зважування не здійснюється.

Отже, позиція Суду вказує на те, що хоча зазначена норма існує, працівники Укртрансбезпеки в ході судового оскарження такої довідки не надали.

Крім того, відповідно до пункту 21 зазначеного Порядку, оскільки було встановлено порушення габаритних параметрів водієм, (допустима ширина становить 2,6 метрів, а фактична відповідала довжині 3,7 метри, тобто перевищення габаритів склало 1,1 метри), працівники Укртрансбезпеки мали б заборонити подальший рух ТЗ. Така заборона повинна була б діяти до внесення плати за проїзд. При цьому оплата за проїзд вантажівки підприємця, що рухався без наданого дозволу, повинна бути вчинена у розмірі 200 % за пройдену ним ділянку дороги по території України. Але подальший рух ТЗ заборонено не було.

Тому після аналізу зазначених норм та обставин справи Суд погодився з першими двома аргументами позивача і прийшов до висновку, що робітники Укртрансбезпеки вчинили порушення порядку проведення габаритного вимірювання.

Постанову Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про застосування стягнення в сумі 34000,00 гривень судом першої інстанції було скасовано.

Автор новини: Богдан Маслов, юрист, помічник адвоката Адвокатської фірми "Єфімов та партнери".

Джерело: юридичний ресурс «Протокол».

 • 6310

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 6310

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст