Главная Блог ... Новости Поліція завела справу на держреєстратора, яка змінила бенефіціара компанії фігурантки «вишок Бойка» Поліція завела справу на держреєстратора, яка змін...

Поліція завела справу на держреєстратора, яка змінила бенефіціара компанії фігурантки «вишок Бойка»

Отключить рекламу
Поліція завела справу на держреєстратора, яка змінила бенефіціара компанії фігурантки «вишок Бойка» - tn1_politsiya_zavela_spravu_na_dergreestratora_yaka_zminila_benefitsiara_kompanii_figurantki_vishok_boyka_5b8535a115c81.jpg

Шевченківське управління Нацполіції в м. Києві розслідує кримінальне провадження з приводу зміни кінцевого бенефіціарного власника ТОВ «Альянс-Екопроект». Про це повідомляє «Судовий репортер». з посиланням на ухвалу Шевченківського суду від 17 серпня.

Голова «Вернум-Банку» Наталію Ігнатченко затримали 29 січня 2018 року і повідомили про підозру у справі так званих «вишок Бойка». За версією слідства, Ігнатченко як особа, що має спеціальні знання у галузі міжнародних фінансів, банківського права і досвід роботи, надала учасникам злочиноої організації документи на компанії-нерезиденти, що мали взяти участь у проведенні тендеру, забезпечити подальше перерахування коштів на підконтрольні підприємства і їх легалізацію.

14 лютого Печерський суд арештував корпоративні права ТОВ «Альянс-Екопроект» зі статутним капіталом 14 млн грн. Бенефіціарними власниками фірми були Наталія Ігнатченко та її дочка Анастасія. Рішенням суду будь-які реєстраційні зміни щодо компанії були заборонені.

Всупереч цьому, 4 квітня держреєстратор Шевченківської РДА за зверненням особи, що діяла за довіреністю, внесла зміни до даних про кінцевого бенефіціара ТОВ «Альянс-Екопроект». З цього моменту єдиним бенефіаром стала Анастасія Ігнатченко.

17 квітня суддя Печерського суду Писанець скасував арешт корпоративних прав компанії, що унеможливлює у подальшому конфіскацію цього активу.

Поліцією зареєстровано справу за фактом незаконних дій щодо арештованого майна, сприяння злочинній організації, зловживання повноваженнями особи, яка надає публічні послуги, що спричинило збитки в сумі 14 млн грн. За версією слідчих, держреєстратор діяла умисно з метою отримання неправомірної вигоди. Сама держреєстратор раніше дала свідчення і повідомила, що рішення суду про арешт корпоративних прав їй було відоме, але, на її думку, воно не забороняло змінювати бенефіціара.

Згадайте новину: Перший вирок за «вишки Бойка»: екс-співробітниця відділу закупівель пішла на угоду з прокурором

23 травня Наталії Ігнатченко, Анастасії Ігнатченко та держреєстратору повідомлено про підозру.

20 серпня за клопотання прокурора продовжив строк досудового розслідування справи до 23 листопада 2018 року. В обгрунтуванні зазначено, що двоє підозрюваних відмовилися давати показання. Крім того, необхідно дочекатися виконання запитів про міжнародну правову допомогу, допитати свідків, тощо.

Засновниками українського ТОВ «Альянс-Екопроект» є дві компанії з Кіпру – «Вернум Кепітал Менеджмент Лімітед» і «Сопасон Холдінгз Лімітед».

У червні 2018 року одну з фігуранток «вишок Бойка», колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ «Чорноморнафтогаз», Анастасію Цибульську засудили до 5 років позбавлення волі умовно.

За матеріалами справи, у березні-вересні 2010 року учасники злочинної організації спланували закупівлю двох самопідіймальних плавучих бурових установок не безпосередньо у виробника – Keppel Offshore &a17; Marine Limited Group (Сінгапур), а через підконтрольні фіктивні підприємства за явно завищеними цінами, на загальну суму $404,4 млн. Ринкова ціна «вишок» становила $210 млн. Решту коштів, за даними слідства, було відмито через офшорні компанії.

У цій справі фігурує також нардеп Євген Бакулін, який у 2010-2014 рр. очолював НАК «Нафтогаз України», що є єдиним акціонером ДАТ «Чорноморнафтогаз». За версією слідства, Бакулін спільно з іншими учасниками злочинної організації спланував і організував закупівлю «вишок». У березні 2018 Верховна Рада дала згоду на притягнення нардепа до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. У квітні Бакуліна оголосили у всеукраїнський розшук.

19 січня Печерський суд низкою ухвал арештував рахунки офшорних компаній, на які, за даними слідства, надходили кошти від закупівлі так званих «вишок Бойка».

У слідства є дані про бенефіціарів цих компаній, але в рішенні суду їх імена приховано.

Але, наприклад, SILVER STAR INTERNATIONAL L.L.C. згадується в іншому рішенні суду 2015 року стосовно обшуку сейфу Наталії Кацуби 1957 р.н.

Наталія Кацуба – мати Сергія Кацуби, колишнього народного депутата від Партії регіонів, який обіймав керівні посади у НАК «Нафтогаз України» у 2010-2012 рр., а також був членом наглядової ради «Чорноморнафтогазу».

Інший син Наталії Кацуби Олександр також був замголови правління НАК «Нафтогаз України» і членом наглядової ради «Чорноморнафтогазу». У зв’язку з кримінальною справою за різними епізодами щодо зловживань у НАК «Нафтогаз Україна» Олександр Кацуба заплатив 100 млн відшкодування до державного бюджету, навесні 2017 р. уклав з прокурором угоду про визнання винуватості і вийшов на свободу.

Батько братів Кацуб Володимир Кацуба нині є народним депутатом від партії «Відродження». З Наталією Кацубою він офіційно розлучений.

Після окупації Криму, 14 грудня 2015, Росія вивезла вищезгадані бурові установки у свої територіальні води «у зв’язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів ГУП «РК «Чорноморнафтогаз». Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.

Згадайте новину: "Нафтогаз" ще раз заплатить іноземним адвокатам і спробує стягнути збитки з Росії за втрату майна у анексованому Криму або нове про "вишки Бойко"

Фото: Слово і Діло

  • 1045

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1045

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати