1
0
1045
Шевченківське управління Нацполіції в м. Києві розслідує кримінальне провадження з приводу зміни кінцевого бенефіціарного власника ТОВ «Альянс-Екопроект». Про це повідомляє «Судовий репортер». з посиланням на ухвалу Шевченківського суду від 17 серпня.
Голова «Вернум-Банку» Наталію Ігнатченко затримали 29 січня 2018 року і повідомили про підозру у справі так званих «вишок Бойка». За версією слідства, Ігнатченко як особа, що має спеціальні знання у галузі міжнародних фінансів, банківського права і досвід роботи, надала учасникам злочиноої організації документи на компанії-нерезиденти, що мали взяти участь у проведенні тендеру, забезпечити подальше перерахування коштів на підконтрольні підприємства і їх легалізацію.
14 лютого Печерський суд арештував корпоративні права ТОВ «Альянс-Екопроект» зі статутним капіталом 14 млн грн. Бенефіціарними власниками фірми були Наталія Ігнатченко та її дочка Анастасія. Рішенням суду будь-які реєстраційні зміни щодо компанії були заборонені.
Всупереч цьому, 4 квітня держреєстратор Шевченківської РДА за зверненням особи, що діяла за довіреністю, внесла зміни до даних про кінцевого бенефіціара ТОВ «Альянс-Екопроект». З цього моменту єдиним бенефіаром стала Анастасія Ігнатченко.
17 квітня суддя Печерського суду Писанець скасував арешт корпоративних прав компанії, що унеможливлює у подальшому конфіскацію цього активу.
Поліцією зареєстровано справу за фактом незаконних дій щодо арештованого майна, сприяння злочинній організації, зловживання повноваженнями особи, яка надає публічні послуги, що спричинило збитки в сумі 14 млн грн. За версією слідчих, держреєстратор діяла умисно з метою отримання неправомірної вигоди. Сама держреєстратор раніше дала свідчення і повідомила, що рішення суду про арешт корпоративних прав їй було відоме, але, на її думку, воно не забороняло змінювати бенефіціара.
Згадайте новину: Перший вирок за «вишки Бойка»: екс-співробітниця відділу закупівель пішла на угоду з прокурором
23 травня Наталії Ігнатченко, Анастасії Ігнатченко та держреєстратору повідомлено про підозру.
20 серпня за клопотання прокурора продовжив строк досудового розслідування справи до 23 листопада 2018 року. В обгрунтуванні зазначено, що двоє підозрюваних відмовилися давати показання. Крім того, необхідно дочекатися виконання запитів про міжнародну правову допомогу, допитати свідків, тощо.
Засновниками українського ТОВ «Альянс-Екопроект» є дві компанії з Кіпру – «Вернум Кепітал Менеджмент Лімітед» і «Сопасон Холдінгз Лімітед».
У червні 2018 року одну з фігуранток «вишок Бойка», колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ «Чорноморнафтогаз», Анастасію Цибульську засудили до 5 років позбавлення волі умовно.
За матеріалами справи, у березні-вересні 2010 року учасники злочинної організації спланували закупівлю двох самопідіймальних плавучих бурових установок не безпосередньо у виробника – Keppel Offshore &a17; Marine Limited Group (Сінгапур), а через підконтрольні фіктивні підприємства за явно завищеними цінами, на загальну суму $404,4 млн. Ринкова ціна «вишок» становила $210 млн. Решту коштів, за даними слідства, було відмито через офшорні компанії.
У цій справі фігурує також нардеп Євген Бакулін, який у 2010-2014 рр. очолював НАК «Нафтогаз України», що є єдиним акціонером ДАТ «Чорноморнафтогаз». За версією слідства, Бакулін спільно з іншими учасниками злочинної організації спланував і організував закупівлю «вишок». У березні 2018 Верховна Рада дала згоду на притягнення нардепа до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. У квітні Бакуліна оголосили у всеукраїнський розшук.
19 січня Печерський суд низкою ухвал арештував рахунки офшорних компаній, на які, за даними слідства, надходили кошти від закупівлі так званих «вишок Бойка».
У слідства є дані про бенефіціарів цих компаній, але в рішенні суду їх імена приховано.
Але, наприклад, SILVER STAR INTERNATIONAL L.L.C. згадується в іншому рішенні суду 2015 року стосовно обшуку сейфу Наталії Кацуби 1957 р.н.
Наталія Кацуба – мати Сергія Кацуби, колишнього народного депутата від Партії регіонів, який обіймав керівні посади у НАК «Нафтогаз України» у 2010-2012 рр., а також був членом наглядової ради «Чорноморнафтогазу».
Інший син Наталії Кацуби Олександр також був замголови правління НАК «Нафтогаз України» і членом наглядової ради «Чорноморнафтогазу». У зв’язку з кримінальною справою за різними епізодами щодо зловживань у НАК «Нафтогаз Україна» Олександр Кацуба заплатив 100 млн відшкодування до державного бюджету, навесні 2017 р. уклав з прокурором угоду про визнання винуватості і вийшов на свободу.
Батько братів Кацуб Володимир Кацуба нині є народним депутатом від партії «Відродження». З Наталією Кацубою він офіційно розлучений.
Після окупації Криму, 14 грудня 2015, Росія вивезла вищезгадані бурові установки у свої територіальні води «у зв’язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів ГУП «РК «Чорноморнафтогаз». Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.
Згадайте новину: "Нафтогаз" ще раз заплатить іноземним адвокатам і спробує стягнути збитки з Росії за втрату майна у анексованому Криму або нове про "вишки Бойко"
Фото: Слово і Діло
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
206
Коментарии:
0
Просмотров:
143
Коментарии:
0
Просмотров:
203
Коментарии:
0
Просмотров:
545
Коментарии:
0
Просмотров:
1068
Коментарии:
1
Просмотров:
593
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.