Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи Підвищення кваліфікації: чи потрібне воно адвокату? Підвищення кваліфікації: чи потрібне воно адвокату...

Підвищення кваліфікації: чи потрібне воно адвокату?

Отключить рекламу
 - tn1_0_10007900_1566132254_5d59481e1874d.jpg

У професіональній спільноті активно обговорюється новий порядок підвищення кваліфікації, необхідність відвідувати семінари та отримувати бали. Таке обговорення не є дивним, оскільки це напряму стосується нашої діяльності.

Чув різни позиції з цього приводу. Вони не є вірними або хибними, оскільки у кожного з нас своє бачення ситуації, досвід та підхід. Мою позицію, як члена адвокатської спільноти, наводжу нижче.

Міркування розпочав з рівня освіти у країні. Після проведення сотень співбесід та працевлаштування випускників, зробив висновок, що лише декілька вищих навчальних закладів надають добру юридичну підготовку студентам. Але, як показує практика, бажання працювати та вчитися, й подальший досвід, перекривають будь-які недоліки освіти .

Відповідно, якщо «вхід» у професію можна отримати з вищою освітою, надалі все залежить від молодого фахівця. Тут вже з’являється необхідність у практичному досвіді, постійному здобутті та оновленні знань. Це можуть бути як курси та семінари, так і самостійний аналіз нормативних актів, судової практики, обмін досвідом з колегами тощо.

Доступ до адвокатської діяльності, порівняно з просто юридичною, є складнішим. Й це не дивно. Майбутній адвокат повинен розуміти, що на ньому буде велика відповідальність за його дії та рекомендації для клієнтів. У деяких випадках ціною невірних рекомендацій можуть бути свобода та бізнес клієнтів.

Оскільки правові питання досить часто тим чи іншим чином перетинаються між різними галузями права, на мою думку, адвокат повинен орієнтуватися не тільки у власній практиці. З досвіду мого та колег - це не раз допомагало побудувати вірну позицію та виграти справу. Як наслідок, вважаю кваліфікаційний іспит та стажування - є доброю відправною точкою для майбутньої адвокатської діяльності. Це допомагає як перевірити та оновити власні знання, так і здобути нові.

Коли вже статус адвоката «отримано», починають діяти положення з підвищення кваліфікації та виникає обов’язок регулярно підвищувати власний професійний рівень знань. Тобто, адвокат зобов’язаний й далі вчитися, оновлювати знання та/або ділитися ними у якості лектора.

Чи погано це? Вважаю, що ні. Навіть народна мудрість наголошує: «Вік живи - вік навчайся». Це додаткова перевага як для конкретного адвоката, так і для професійної спільноти у цілому. Оскільки підвищуються рівень професійних знань та здійснюється обмін досвідом. Особливо підвищення кваліфікації та навчання важливі у наш час постійних змін законодавства та судової практики.

Від адвокатів на сьогодні вимагається 10 балів на рік (16 - для адвокатів у перші три роки). Кожний бал - це година навчання. Тобто, за календарний рік, що становить 365 днів та приблизно 8760 годин, нам необхідно лише 10 (16) годин присвятити обов’язковому підвищенню кваліфікації. Й це можна зробити як за декілька семінарів, так і взагалі за один одноденний семінар. Окрім іншого, ми не позбавлені права обирати тему, час та місце навчання. Вибір на сьогодні великий, й буде збільшуватися з кожним днем внаслідок акредитації нових операторів підвищення кваліфікації. Семінари є оплатним та безоплатними. Достатньо слідкувати за майбутніми заходами, наприклад на сайті Акредитованих заходів з підвищення кваліфікації адвокатів, на сайті Вищої школи адвокатури чи відповідно до план-графіку семінарів Національної асоціації адвокатів України.

Для адвокатів-практиків є можливість проводити семінари для інших адвокатів. Та за викладацьку діяльність отримувати подвійну кількість балів. Тобто, варіантів за рік отримати необхідну кількість балів - безліч.

З власного досвіду підвищення кваліфікації (як слухач, так і лектор, семінарів Вищої школи адвокатури) зробив наступні спостереження за останній рік. Набагато спростилася реєстрація та зарахування балів: достатньо обрати семінар, а реєстрацію з оплатою можна провести за декілька хвилив, надалі отримуєш QR код для реєстрації на заході. Після відвідування семінару - здійснюється автоматичне зарахування балів за результатами проходження тестування по темі заходу. Тобто, вже ніяких списків, сертифікатів, подання заяв про зарахування балів тощо. Це дуже зручно.

Що, на мою думку, слід додатково передбачити - так це збільшити можливості для дистанційного навчання. Як варіант, можливо запровадити онлайн трансляції семінарів, вебінари з можливістю отримувати бали тощо.

У якості висновку хочу наголосити, що дійсно зміни є й впевнений вони не останні. Отримати необхідну кількість балів з підвищення кваліфікації на рік, на мою думку, не є проблемою. По-перше, вимагається всього 10 (16) годин на рік (що приблизно складає 8760 годин) присвятити обов’язковому навчанню; по-друге, варіантів підвищення кваліфікації багато, у тому числі шляхом проведення семінарів у якості лектора. Відповідно, лише від нас, як від професійної спільноти, залежить якими будуть умови підвищення кваліфікації, якість семінарів та професійний рівень знань.

Автор статті: Сергій Барбашин, адвокат, керуючий партнер Trustme Law Firm (м. Київ), член комітету NextGen

  • 3348

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 3348

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Из 8760 часов надо отнять сон, питание, отдых, личное время, хобби, спорт. Из 52 недель с учётом праздников и т. д., рабочих часов, реально рабочих - не более 1000. Так что десять часов не так и мало.

    19.08.2019 01:34

    Семінари ті інші заходи підвищення кваліфікації проводяться і для поліції, і для прокурорів, і для суддів. Але чомусь лише адвокати за свої семінари повинні платити. Відразу з'явилися підприємства, які на цьому заробляють. І їх стає дедалі більше. І скоро вони почнуть впливати на керівництво адвокатури, щоб змусити адвокатів все більше користуватися їх послугами. А безкоштовні семінари будуть поступово скорочуватись. Бізнес є бізнес. Чому я сплачує внески і ще маю платити за підвищення своєї кваліфікації? Куди йдуть мої гроші? Треба повертатись до попередньої практики, коли семінари були безкоштовні і ніхто не рахував бали. Кваліфікація адвоката - це його хліб, тому не треба до неї примушувати.

    16.06.2020 19:08

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст