4
0
6088
Клієнти часто стикаються з проблемами, щодо існування письмових договорів які вони не підписували, наприклад: кредитні, поруки чи інші, за якими потрібно виконувати взяті обов’язки. Як правильно захиститися та вирішити ситуацію розповім далі.
Після того, як стало відомо по існування такого договору, потрібно скористатися одним або двома варіантами:
Який саме варіант потрібно застосувати залежить від результату який потрібен клієнту. Наприклад, якщо лише невиконання договору, тоді можливо і без поліції. А якщо потрібно встановити особу порушника з покладанням кримінальної відповідальності - тоді без поліції не обійтись.
Ключевим доказом щодо непідписання є результат проведення почеркознавчої експертизи з отримання відповіді підписано або ні договір зацікавленою особою (клієнтом).
ВАЖЛИВО: “Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів” це встановлено пунктом 1.1. Змін до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень (Затверджено Наказом Міністерства юстиції України 10 січня 2019 року № 83/5). Тому, по копії договору провести неможливо. Якщо, немає оригіналу - немає експертизи. Це клієнту потрібно враховувати та розуміти для ефективного захисту.
Якщо оригінал відсутній його можливо буде витребувати через суд при розгляді справи. Також витребування (виїмка) може буде здійсненна у рамках слідчих дій при зверненні до поліції (стаття 160 Кримінально - процесуального кодексу України).
У разі встановлення факту непідписання клієнтом спірного договору, відповідальність за останнім не настає. Наприклад, якщо спірний договір є кредитним, то за ним неможливо буде стягнути кошти з клієнта (боржника).
Як втілюються наведені вище варіанти для захисту показую у моєму ютуб каналі, посилання - https://www.youtube.com/watch?v=BAp2LwHJFAo&t=138s
Стаття 358 Кримінального кодексу України за підроблення документів (договорів) передбачає відповідальність у розмірі штраф 17 000 грн. або арешт до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Для цього потрібно подати до поліції, за місцем вчинення кримінального порушення або до найближчого відділу поліції, якщо самостійно не можливо визначити місце вчинення кримінального правопорушення, заяву про вчинення кримінального правопорушення, щоб слідчий протягом 24-годин вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Вказану заяву можливо подати особисто або через адвоката, чи направити Укрпоштою цінним листом з описом вкладення.
У разі не внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, потрібно звертатися до суду зі скаргою та зобов'язати орган поліції внести такі відомості. Про таку ситуацію я розбираю у відео (посилання дивись вище).
Який варіант перспективніше вибрати
Зі свого досвіду скажу, що через суд (тобто без поліції) розв'язувати питання буде значно швидше.
1.Що робити з підробленим підписом у договорі під час воєнного стану?
Суди, поліція працюють під час воєнного стану. Оберіть один з двох (або два) вищенаведені варіанти. Воєнний стан жодним чином не обмежує зазначені дії.
2. Як довго може тривати досудове розслідування кримінального провадження?
За статтею 358 Кримінального кодексу України, не більше 12 місяців відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 219 КПК України. На практиці вказаний строк може бути порушений.
3. Чи можу я звернутися до вас за допомогою, якщо я не з Дніпра?
Так, можливо, я працюю по всій Україні.
Якщо залишилися ще запитання, пишіть їх у коментарі, побачу та надам відповідь. Також можна писати мені у телеграм: https://t.me/creditvasilievpavel
Автор консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Любий Ігор Анатолійович
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
128
Коментарии:
0
Просмотров:
699
Коментарии:
0
Просмотров:
776
Коментарии:
0
Просмотров:
675
Коментарии:
0
Просмотров:
1593
Коментарии:
1
Просмотров:
421
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.