Главная Ссылки ... Переваги якісного насіння для вирощування кукурудзи на силос Переваги якісного насіння для вирощування кукурудз...

Переваги якісного насіння для вирощування кукурудзи на силос

Кукурудза - це цінна сільськогосподарська злакова культура. Вона вживається в їжу у свіжому вигляді або як крупа. Але ще більше значення мають кормові сорти кукурудзи. Ця рослина оптимальним чином підходить для годівлі худоби, причому всіх видів і порід.

Для задоволення потреби сільськогосподарських тварин у корисному та збалансованому харчуванні в результаті селекції було виведено особливі гібриди кукурудзи. Кращим методом заготівлі кормової бази на зиму є силосування - збір пагонів разом з початками молочної стиглості і подальша ферментація без доступу кисню.

Переваги вирощування кукурудзи на силос

Характеристики силосної кукурудзи в якості корму для худоби робить її вирощування вигідним з наступних причин:

  1. Гібриди цієї рослини дають великий обсяг зеленої маси, зростає ефективність використання посівної площі.
  2. Сорти характеризуються високою врожайністю, що дозволяє отримати на виході велику товарну вагу корму.
  3. Склад отриманого силосу має добру поживність і успішно застосовується в зимовий час як еквівалент свіжої зелені, добре перетравлюється, покращує засвоювання інших кормових добавок.
  4. У спеціальних сортів кукурудзи інтенсифіковано період вегетації, нарощування зеленої маси йде швидкими темпами.

Завдяки цим відмінним рисам кукурудза на силос здобула славу однієї з найпоширеніших культур для годування худоби. Вона вважається незамінною в зимовому годуванні дійних корів, бо покращує якість і кількість молока.

Особливості силосних гібридних сортів

При вирощуванні кукурудзи на силос до рослин пред'являють особливі вимоги, яким вони повинні відповідати:

  • швидке зростання і активна вегетація;
  • великий обсяг зеленої маси;
  • високий відсоток вмісту сухих речовин.

Саме остання характеристика обумовлює тривалість збереження перероблених стеблів і початків, а також нормальний рівень ферментативних процесів при заготівлі, дозволяє уникнути гниття і псування напівфабрикату. Частина сухих речовин в готовому силосі може досягати 70%, що позитивно позначається на його енергетичній користі для худоби.

Важливість якісного посівного матеріалу

Рясний урожай, швидкі терміни достигання, високі поживні властивості готового продукту – ось ті результати, що бажають отримати як приватні фермерські господарства, так і великі агропромислові комплекси, вирощуючи кукурудзу на силос. Набути впевненості в цих показниках допоможе якісний посівний матеріал. Досягнення селекції та щедра українська природа гарантують кращі показники сортів силосної кукурудзи.

Просмотров : 424
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст