Главная Ссылки ... Отримання документу про відсутність/наявність судимості Отримання документу про відсутність/наявність суди...

Отримання документу про відсутність/наявність судимості

Від самої назви «довідка про відсутність судимості» віє чимось не дуже приємним. Хоча на даний момент вона часто фігурує в громадському житті. Навіть для того, щоб влаштуватися на роботу, більшість установ, як приватних, так і державних, просять пред’явити цю довідку.

Особливості отримання документу

В залежності від того, для чого видається довідка про відсутність судимості, передбачається різний обсяг перевірки особи. Наприклад, інколи достатньо підтвердити лише факт того, що людина не була притягнена до кримінальної відповідальності. Але в деяких установах вимагають інформацію навіть про випадки, коли судимість була знята чи погашена відповідно до КК України.

Інколи, згідно з чинним законодавством, особу також перевіряють за персонально-довідковим обліком, якщо вона раніше відбувала покарання в місцях позбавлення волі.

Для отримання довідки по відсутність судимості необхідні такі документи:

  • паспорт;
  • його копія;
  • заява, де вказана інформація про те, для чого потрібна довідка.

Якщо громадянин мав судимість, для отримання документу можуть попросити представити рішення про її зняття або про те, що особа була звільнена.

Підтвердження даних про відсутність скоєних кримінальних правопорушень являється обов’язковим для пред’явлення при оформленні:

  • громадянства;
  • дозволу на проживання за кордоном;
  • поновлення документів;
  • дозволу на використання зброї;
  • контракту на проходження служби через воєнкомат і т. д.

Довідку про відсутність судимості можуть отримати особи, які досягли 14-річного віку, в тому числі, громадяни інших країн. Для цього потрібно замовити документ або в одному із сервісних центрів МВС, або на офіційному сайті міністерства.

Термін дії довідки

Документ, підтверджуючий факт відсутності (або наявності) судимості дійсний протягом 30–90 днів. Цей термін може варіюватись через те, що важливу роль відіграє установа, куди довідка буде пред’являтись. Наприклад, якщо вона отримана громадянином для представлення за кордоном, то документ дійсний протягом 90 днів. Але варто враховувати той факт, що така довідка про несудимість повинна мати штамп Апостиль, який ставиться в МЗС. Тільки після цього можна перекладати документ на іншу мову, актуальну в тій країні, де буде перебувати громадянин.

Також штамп Апостиль можуть поставити спеціалісти бюро перекладів, які мають такі повноваження. Вони спеціалізуються на легалізації документів за кордоном, тому знають всі особливості цієї процедури і можуть надати кваліфіковану юридичну допомогу.

Просмотров : 1106
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст