Главная Блог ... Новости Оподаткування ПДФО відчуження земельної ділянки, отриманої у власність у процесі приватизації Оподаткування ПДФО відчуження земельної ділянки, о...

Оподаткування ПДФО відчуження земельної ділянки, отриманої у власність у процесі приватизації

Отключить рекламу
Оподаткування ПДФО відчуження земельної ділянки, отриманої у власність у процесі приватизації - tn1_0_88141500_1463932001_5741d461d734c.jpg

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 18.05.2016 р. № 5098/К/99-95-42-02-14 роз’яснила порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу фізичної особи – резидента від продажу земельної ділянки за цільовим призначенням – будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, безпосередньо отриманої нею у власність у процесі приватизації, що перебувала у її власності менше трьох років.

Згадайте новину: Рошен БЕЗ земельного аукціону отримав ділянку 7,5 га для будівництва об’єкту «Бісквітний комплекс «Рошен» у Бориспілі в Київській області

Відповідно до підпункту 164.2.4 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України) дохід від операцій з майном (у тому числі продаж нерухомого майна) є об’єктом оподаткування у розмірі, визначеному статтею 172 ПК України.

Згідно з пунктом 172.1 статті 172 ПК України не оподатковується ПДФО дохід, отриманий платником податку від продажу земельної ділянки, у разу сукупності всіх умов, а саме:

  • такий продаж здійснюється не частіше одного разу протягом звітного податкового року;
  • розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III (далі – ЗК України) залежно від її призначення;
  • земельна ділянка перебуває у власності платника податку понад три роки.

Користуйтесь консультацією: Ставки спрощеного оподаткування у 2016 році порівняно з 2015 роком

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, у тому числі земельної ділянки, оподатковується за ставкою 5 %, відповідно до пункту 167.2 статті 167 ПК України.

Не є об’єктом оподаткування сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 ЗК України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації, відповідно до підпункту 165.1.40 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.

Читайте статтю: 10 визначальних рішень Верховного Суду України у податкових спорах у 2015 році

Отже, дохід, отриманий платником податку – фізичною особою – резидентом від продажу земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 ЗК України, яка перебуває у власності фізичної особи менше трьох років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 %.

Звертаємо Вашу увагу, що із об’єктів оподаткування ПДФО, зокрема продажу земельної ділянки, слід сплачувати також військовий збір за ставкою 1,5 %, відповідно до пункту 161 Перехідних положень ПК України.

Читайте статтю: Зміни у земельному законодавстві, які запровадженні ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення (дерегуляція)»

Нагадуємо, що відповідно до статті 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в розмірах:

для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Читайте статтю: Плата за землю при переході права власності на нерухоме майно, розташоване на орендованій іншою особою земельній ділянці

  • 5560

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 5560

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    платиш податки погано, не платиш погано, толку з того, що вони щось міняють ....

    23.05.2016 22:49

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст