Главная Ссылки ... Охоронні послуги: захист чи система нападу?

Охоронні послуги: захист чи система нападу?

Останнім часом годі знайти будь-який комерційний об'єкт, який не був би під наглядом. Це прекрасний спосіб безпеки і спокою за цінні речі та документацію, а іноді навіть і за життя людини. Охоронні послуги — поширений вид діяльності, який займається охороною рухомого та нерухомого майна, а також людей, які цього потребують. В останньому випадку — це тілоохоронці. Штука в нас меньш поширена, але набирає обертів у популярності.

До недавнього часу, охоронців (особливо державних) сприймали не дуже серйозно, так як більшість із них без належної фізичної підготовки і навіть легкої зброї. Після відомого випадку у Києві, коли невідомий в торговому центрі «Караван» застрелив трьох людей і поранив ще одного, а охорона не могла нічого вдіяти, так як не була до того пристосована, уряд швидко прийняв закон. Суть його полягає у тому, щоб повністю поміняти критерії відбору на посаду охоронців. А точніше — це мають бути тільки чоловіки атлетичної тілобудови, хоч би з мінімальними вміннями по боротьбі та стрільбі. Також їм буде видаватись зброя на гумових кулях, яку дозволятиметься використовувати в разі небезпеки. І до всього, охоронці будуть працювати разом з міліцією.

Це, ніби-то, цікавий хід. Але є декілька «але». Наприклад, можливе використання зброї проти крадія шоколадки в супермаркеті. Гумовою кулею можливо вбити. Особливо, якщо попасти в око, тім'я або між ребра (в цьому випадку пробиваються легені). А якщо ж це буде дитина? Наступне: кожна фізична особа-підприємець, яка тримає охоронну фірму зможе формувати загони, в яких будуть ті ж права. А де гарантія, що всі будуть відповідати вимогам і серед них не попадуться любителі постріляти, познущатись або ж просто «покачати права»? Так, гарантії нема. І дуже важко буде потім буде щось доказати, так як все, ніби-то, й по закону.

В кожному явищі є дві сторони медалі. Головне, щоб переважала якраз та краща. А про це мають турбуватись ті, в кого є на це вплив. Хоча, тут як в байці Крилова «Лебідь, щука і рак»: кожен тягне в свою сторону і вважає себе правим. До істини, як завжди, докопатись важко. Але завжди варто старатись, а час покаже.

Всі міри, які приймаються для захисту людей, мають виконувати свою пряму функцію. А функція нападу має бути доступна або в крайніх випадках, або спеціальним підрозділам. Інакше це не тільки не спрацює, а й принесе багато кривди і розчарувань. Все має бути добре продуманим і під хорошим керівництвом. Це — єдиний вихід.

Просмотров : 432
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст