Главная Ссылки ... Оцінка для суду – особливості проведення

Оцінка для суду – особливості проведення

Як правило, оцінка для суду необхідна в ході розгляду судових позовів по розділу майна. У судах зазвичай виникають питання про конкретну вартість майна, і тільки незалежна оцінка може визначити ринкову вартість даного виду майна, заподіяної шкоди тощо.

У процесі судового розгляду нормальною практикою є схильність позивача до завищення вартості позовних вимог, в той час, як відповідач, намагається її знизити. Тому без компетентної думки кваліфікованого оцінювача в даному випадку не обійтися. Призначення оцінки судом є важливою складовою доказової бази, а складений звіт про оцінку прирівнюється до інших матеріалів за позовом.

Дуже часто при вирішенні спірних питань необхідно особиста присутність оцінювача в суді. Тільки звернення до професіоналів з великим досвідом роботи дозволяє звести ризики до мінімуму, тому ми рекомендуємо довіряти оцінку для суду виключно кваліфікованим фахівцям.

Оцінка для суду зазвичай потрібна в таких ситуаціях:

 • Оцінка квартири для суду при майновому розділі;
 • Оцінка машини для суду при процесах розірвання шлюбу;
 • Оцінка будинку для суду при вилученні майна для муніципальних і державних потреб;
 • Оцінка землі для суду;
 • Оцінка заміського будинку для суду, а також оцінка для суду нежитлових об'єктів комерційної нерухомості, що належать юридичним особам у разі виникнення спорів з податковими службами про правильність нарахування та сплати податків.

Крім того, оцінка для суду або судова експертиза необхідна для захисту будь-яких інших інтересів замовника в судових розглядах.

Судова експертиза (незалежна оцінка для суду) зазвичай призначається в таких ситуаціях:

 1. Коли немає документів про вартість майна, а без її знання немає можливості винести судове рішення;
 2. Коли потрібно знати точну ринкову вартість майна з метою його реалізації (або придбання);
 3. Коли суд сумнівається в достовірності поданих відомостей про вартість майна

Результати оцінки для суду оформляються у вигляді звіту, який згідно вимог законодавства є юридичним документом, обов'язковим до розгляду судовою інстанцією.

Будь-який суд вимагає точну вартість пред'явленого позову, тому оцінка будинку для суду (оцінка квартири для суду, оцінка землі для суду і так далі) повинна містити конкретну ціну майна. При цьому оцінка для суду зобов'язана бути обґрунтованою, звіт про оцінку містить в собі всі параметри і показниками, якими керувався оцінювач при визначенні ринкової вартості того чи іншого майна. Як показала практика останніх років, оцінка для суду, в більшості випадків є головною умовою задоволення всіх заявлених вимог.

Оцінка нерухомості для суду

Майнові спори, що розглядаються в судах різних інстанцій, вимагають визначення ринкової вартості об'єкта нерухомості, який виступає предметом спору. До справ даної категорії відносять розгляди, що виникають між громадянами, а також представниками бізнесу. Це можуть бути спори, які пов'язані з підтвердженням прав на майно, з володінням майном, відшкодуванням майнової шкоди і будь-які інші ситуації, що зачіпають майнові інтереси фізичних і юридичних осіб.

В яких ситуаціях проводиться оцінка нерухомого майна для суду

До оцінки нерухомого майна вдаються, коли в судах розглядаються справи про:

 • захист інтересів при нанесенні майнової шкоди;
 • шлюборозлучний процес;
 • поділ майна між подружжям, спадкоємцями, родичами та іншими громадянами;
 • вилученні майнових об'єктів для муніципальних або державних потреб;
 • податкових спорах, якщо виникли розгляди щодо правильності нарахування та сплати податків.

Також оцінка ринкової вартості необхідна для:

 1. обґрунтування претензії за вартістю;
 2. складання позову;
 3. оскарження виставлених позовних вимог.

Проведення оцінки нерухомого майна може знадобитися, якщо суд винесе рішення про проведення додаткової експертизи.

Від чого залежить ринкова оцінка нерухомості для суду

Оціночна ринкова вартість – це найбільш ймовірна сума, яка може бути сплачена при продажу майна в умовах конкуренції. Розрахунок ринкової вартості об'єкта нерухомості є складним і багатогранним процесом. Ціна об'єкта формується на підставі наступних факторів:

 1. рівень прибутковості (для об'єктів комерційної нерухомості);
 2. попит на ринку на аналогічні об'єкти з боку платоспроможних покупців;
 3. обмеженість пропозиції;
 4. корисність об'єкта;
 5. відчужуваність (чи є перешкоди для продажу об'єкта).

При визначенні ринкової вартості в обов'язковому порядку повинні бути враховані всі ризики, пов'язані з володінням і використанням об'єкта нерухомості.

Як проводиться оцінка нерухомості для суду

Вартість майна багато в чому впливає на результати розгляду справи, тому в процесі оцінки експерт повинен бути абсолютно нейтральний, не встаючи на бік одного із суб'єктів спору.

Незалежна оціночна компанія «Реал Експерт» гарантує максимально справедливу і точну оцінку майнових активів для суду, а також неупередженість і професіоналізм при виконанні своєї роботи. Завдяки досвіду і високої кваліфікації штатних оцінювачі цієї фірми, підтвердженої наявністю дипломів і свідоцтв, обґрунтованість оцінки об'єктів нерухомості не викликає сумнівів. Оцінка майна проводиться відповідно до всіх вимог українського законодавства.

«Реал Експерт», як суб’єкт оціночної діяльності, має повний комплект дозвільних документів, які дають право проводити оцінку нерухомості для суду. Оцінювачі компанії також є членами СРО (саморегулюючих об’єднань фазівців) таких, як УТО (Українське товариство оцінювачів). У своїй роботі фірма та її оцінювачі керуються законодавчими і нормативними актами, включаючи Закон «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Просмотров : 1425
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст