0
0
1435
Відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься, зокрема, в документах.
В умовах воєнного стану порядок тимчасового доступу до документів, зокрема можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), відбувається в порядку, передбаченому главою 15 КПК, а саме – на підставі ухвали слідчого судді, суду (частина 2 статті 159 КПК), а не на підставі постанови прокурора.
На цьому наголосила Нотаріальна палата України у Інформаційному листі НПУ «Щодо доступу до відомостей, що становлять нотаріальну таємницю, під час дії надзвичайного чи воєнного стану».
«Охорона нотаріальної таємниці є засадничим принципом нотаріальної діяльності.
Відповідно до статті 8-1 Закону України «Про нотаріат» будь-яке втручання в діяльність нотаріуса, у тому числі вимагання від нього відомостей, що становлять нотаріальну таємницю, забороняється і тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства.
Обшук, виїмка, огляд робочого місця (контори) провадяться на підставі та в порядку, встановленому законом.
Таким законом є Кримінальний процесуальний кодекс України, в якому у пункті 3 частини 1 статті 162 закріплено, що відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, і тимчасовий доступ до яких (можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх, здійснити їх виїмку) відбувається в порядку, передбаченому главою 15 Кримінального процесуального кодексу України, а саме на підставі ухвали слідчого судді, суду (частина 2 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України).
Усі сфери суспільного життя в Україні зазнали істотних змін внаслідок повномасштабної агресії російської федерації і введення воєнного стану.
Зокрема, Законом України від 16.03.2022 No 2137-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо підвищення ефективності досудового розслідування «за гарячими слідами» та протидії кібератакам» перехідні положення Кримінального процесуального кодексу України було доповнено пунктом 207, згідно з яким під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини 1 статті 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.
Таким чином, порядок доступу до відомостей, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій (пункт 3 частини 1 статті 162 Кримінального процесуального кодексу України), не зазнав змін.
Отже, в умовах надзвичайного чи воєнного стану порядок тимчасового доступу до документів, зокрема можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), відбувається в порядку, передбаченому главою 15 Кримінального процесуального кодексу України, а саме на підставі ухвали слідчого судді, суду (частина 2 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України), а не на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури»
Згадайте новину: Підсистема Касандра, єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, електронна система нотаріату та інші цифрові новації Мін’юсту
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
363
Коментарии:
0
Просмотров:
175
Коментарии:
0
Просмотров:
105
Коментарии:
0
Просмотров:
148
Коментарии:
0
Просмотров:
583
Коментарии:
0
Просмотров:
905
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.