Головна Блог ... Новини НПУ - доступ до документів, у яких є нотаріальна таємниця, можливий лише на підставі ухвали слідчого судді, суду НПУ - доступ до документів, у яких є нотаріальна т...

НПУ - доступ до документів, у яких є нотаріальна таємниця, можливий лише на підставі ухвали слідчого судді, суду

Відключити рекламу
НПУ - доступ до документів, у яких є нотаріальна таємниця, можливий лише на підставі ухвали слідчого судді, суду - 2930c41d8d5057c061618385952b98db.png

Відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься, зокрема, в документах.

В умовах воєнного стану порядок тимчасового доступу до документів, зокрема можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), відбувається в порядку, передбаченому главою 15 КПК, а саме – на підставі ухвали слідчого судді, суду (частина 2 статті 159 КПК), а не на підставі постанови прокурора.

На цьому наголосила Нотаріальна палата України у Інформаційному листі НПУ «Щодо доступу до відомостей, що становлять нотаріальну таємницю, під час дії надзвичайного чи воєнного стану».

«Охорона нотаріальної таємниці є засадничим принципом нотаріальної діяльності.

Відповідно до статті 8-1 Закону України «Про нотаріат» будь-яке втручання в діяльність нотаріуса, у тому числі вимагання від нього відомостей, що становлять нотаріальну таємницю, забороняється і тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства.

Обшук, виїмка, огляд робочого місця (контори) провадяться на підставі та в порядку, встановленому законом.

Таким законом є Кримінальний процесуальний кодекс України, в якому у пункті 3 частини 1 статті 162 закріплено, що відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, і тимчасовий доступ до яких (можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх, здійснити їх виїмку) відбувається в порядку, передбаченому главою 15 Кримінального процесуального кодексу України, а саме на підставі ухвали слідчого судді, суду (частина 2 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України).

Усі сфери суспільного життя в Україні зазнали істотних змін внаслідок повномасштабної агресії російської федерації і введення воєнного стану.

Зокрема, Законом України від 16.03.2022 No 2137-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо підвищення ефективності досудового розслідування «за гарячими слідами» та протидії кібератакам» перехідні положення Кримінального процесуального кодексу України було доповнено пунктом 207, згідно з яким під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини 1 статті 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.

Таким чином, порядок доступу до відомостей, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій (пункт 3 частини 1 статті 162 Кримінального процесуального кодексу України), не зазнав змін.

Отже, в умовах надзвичайного чи воєнного стану порядок тимчасового доступу до документів, зокрема можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), відбувається в порядку, передбаченому главою 15 Кримінального процесуального кодексу України, а саме на підставі ухвали слідчого судді, суду (частина 2 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України), а не на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури»

Згадайте новину: Підсистема Касандра, єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, електронна система нотаріату та інші цифрові новації Мін’юсту

 • 1338

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1338

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст