Главная Блог ... Новости Новопризначений суддя КСУ Петришин як науковець дав «зелене» світло на балотування Кучми втретє, посилаючись на досвід Росії Новопризначений суддя КСУ Петришин як науковець д...

Новопризначений суддя КСУ Петришин як науковець дав «зелене» світло на балотування Кучми втретє, посилаючись на досвід Росії

Отключить рекламу
Новопризначений  суддя КСУ Петришин як науковець дав «зелене» світло на балотування Кучми втретє, посилаючись на досвід Росії - 9aa70bea1d1d99fefdcd219a40489376.png

Новий суддя Конституційного суду України Олександр Петришин у 2003 році як науковець підготував науковий висновок, в якому розтлумачив Конституцію України таким чином, що дозволяло тодішньому президенту Леоніду Кучмі обиратися президентом України на третій термін. В ньому він посилався на схожі прецеденти у Російській Федерації.

Саме на цей висновок тоді, зокрема, спирався КСУ, коли ухвалив рішення про те, що Леонід Кучма може балотуватися третій раз поспіль попри те, що у Конституції України зазначено, що «одна й та сама особа не може бути Президентом України більше, ніж два строки підряд». Про це повідомляють «Схеми» (Радіо Свобода).

Науковий висновок Олександра Петришина, на той момент доктора юридичних наук, професора Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, був написаний на прохання тодішнього судді Конституційного суду Василя Німченка.

Згадайте новину: Кінець "епопеї" навколо Тупицького: у КСУ його замінила нова суддя - Оксана Грищук

Німченко був суддею-доповідачем у справі конституційного подання 53 народних депутатів України, які просили КСУ розтлумачити частину третю статті 103 Конституції України, згідно із якою одна і та сама особа не може бути президентом України більше ніж два строки підряд.

У висновку, який Петришин підготував разом із професором Юрієм Битяком, згадується аналогічна справа Конституційного суду Російської Федерації по перевірці конституційності положень пункту 5 статті 18 і статті 30.1 російського закону «про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб’єктів Російської Федерації.

Згадайте новину: Грищук та Петришин за квотою Президента України поки що не стануть суддями КСУ, бо є Тупицький та Касмінін – окрема постанова КСУ від 30 листопада 2021р.

У висновку Петришин також посилався на статті 108 Конституції Республіки Татарстан, статті 67 Конституції Республіки Саха (Якутія) і частини третьої статті 3 Закону Республіки Саха (Якутія) «Про вибори Президента Саха» (Якутія).

На цей висновок, в тому числі, спирався КСУ, коли ухвалив рішення, за яким Кучма отримав право обиратися президентом України на третій термін. Кучма, зрештою, так і не балотувався на третій термін.

«Схеми» запитали в судді Конституційного суду України Олександра Петришина, який 21 вересня склав присягу, чи пишається він тим, що, будучи науковцем, готував висновок щодо законності балотування Кучми на третій термін. Суддя Петришин коротко відповів: «Я ще нічим не пишаюся» – і пішов.

Олександр Петришин був призначений суддею КСУ указом президента України Володимиром Зеленським 26 листопада 2021 року.

21 вересня суддя Конституційного суду України Олександр Петришин склав присягу. На урочистостях були присутні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та голова Верховного суду Всеволод Князєв.

Згадайте новину: Бухгалтерку Конституційного суду Осницьку будуть судити поки Тупицький у розшуку

  • 3705

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 3705

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Нечисть.

    24.09.2022 13:50

    А причиною тому є відсутність відповідальності за незаконні, неправосудні рішення як суддів так і науковців. Переконана, що для того щоб Україна дійсна стала Державою, у якій превалює верховенство права (а не закону) має бути відсторонення судді/науковця від виконання ним повноважень на певний термін (звісно без виплати винагороди) з направленням його для подальшого навчання(за власний кошт) за хоча б одне неправосудне рішення. А у випадку декількох порушень - звільнення з посади. Безкараність призводить до масового порушення прав з глобальними наслідками.

    23.03.2023 10:24

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст