11
0
4091
Вступили в силу Зміни щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності.
02.11.2016 року опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» № 1666-8.
Ці зміни направлені забезпечити захист прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшуються ризики незаконного заволодіння майном.
Важливим нововведенням є те, що державний реєстратор повинен повідомити власнику нерухомості про отримання заяви на проведення реєстрації об’єкта нерухомості, щодо якої подано заяву про проведення такої процедури. Це дасть можливість власнику об’єкта оперативно відреагувати на факт проведення реєстраційних дій з його майном. Мін’юст планує проводити таке оприлюднення за допомогою СМС.
Читайте статью: Только государство может остановить мошенничество с недвижимостью
Власник об’єкта нерухомого майна тепер може звернутися з заявою про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі терміном на 10 днів. Така необхідність виникає у власників майна при виникненні різних судових суперечок. Раніше заборонити реєстраційні дії можна було тільки в судовому порядку.
Також змінилися терміни проведення реєстрації прав на нерухомість.
Так, право власності та інші речові права (крім іпотеки) можна зареєструвати протягом 5 робочих днів, обтяження, іпотеки прав — протягом 2 робочих днів.
Внести зміни в записи Державного реєстру прав, отримати інформацію з Державного реєстру прав у паперовій формі можна буде протягом 1 робочого дня.
Призупинення державної реєстрації прав, внесення запису про скасування державної реєстрації прав, внесення запису про скасування рішення державного реєстратора повинно бути оформлено тепер протягом 2 годин.
Збільшено терміни для оскарження дій державного реєстратора — з 30 до 60 днів. До Кримінального кодексу України внесено норму про кримінальну відповідальність як державних реєстраторів, так і громадян, які здійснюють неправомірні дії в сфері реєстрації прав на нерухомість, — підробка документів, зловживання службовим становищем і т.п. Раніше цієї норми не було.
Зміни торкнулися і реєстрації бізнесу: новий закон скасував раніше діючий принцип екстериторіальності реєстрації. Тепер державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проводиться в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці.
Винятком є реєстрація на підставі документів, поданих в електронному вигляді. В такому випадку реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юридичної або фізичної особи в межах України.
Вспомните новость: Глава держави затвердив вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності
Також при проведенні державної реєстрації змін про юридичну особу нові норми закону зобов’язують нотаріально завіряти дійсність підпису, яка вказана на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи — засновника (уповноваженої особи) або голови та секретаря загальних зборів. Крім того, тепер необхідно нотаріально завіряти дійсність підпису на установчому документі, акті передачі та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства. Раніше такої норми в законі також не було.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
215
Коментарии:
0
Просмотров:
1007
Коментарии:
1
Просмотров:
366
Коментарии:
0
Просмотров:
236
Коментарии:
0
Просмотров:
325
Коментарии:
0
Просмотров:
608
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.