Автор не указан
4
0
8967
У зв’язку з численними запитами батьків, чиї діти ходять або збираються піти у садочок, — зважаючи на зміни в електронній черзі до садочків та введення програми «гроші ходять за дитиною», ми вирішили відповісти на основні запитання наших клієнтів.
Як повідомляють батьки, в електронній черзі до садочків відбулися зміни: появилася графа «місце реєстрації» та діти, зареєстровані в м. Києві, посунулися в черзі вгору. В Київській міській держадміністрації стверджують, що це нововведення працює в тестовому режимі та остаточні рішення ще не прийняті. Проте, з метою захисту прав територіальної громади міста Києва – Київська міська держадміністрація в електронній черзі до садочку планує зберігати пріоритетність осіб, які офіційно зареєстровані в місті Києві (а також дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей учасників АТО).
Право на першочергове зарахування дітей у садочок встановлено для дітей військовослужбовців (до них зараз відносять і дітей учасників АТО). Також органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації мають право встановлювати пільги для різних категорій громадян, зокрема вони передбачені для дітей переселенців, які прибули з Донецької та Луганської областей, — вони як і раніше, на перших місцях у електронній черзі.
Відповідь на дане питання — неоднозначна. Так, Порядком здійснення видатків на дошкільну освіту у місті Києві на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, що затверджений рішенням Київської міської ради від 13.09.2018 №1369/5433 (далі – Порядок №1369/5433), встановлено, що якщо в комунальний садочок зараховується дитина, не зареєстрована в м. Києві (окрім дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей учасників АТО), то за надання дошкільної освіти такій дитині здійснюється щомісячна оплата за рахунок коштів батьків або місцевого бюджету, членом територіальної громади якої є дитина (один із батьків). Тобто в даному положенні Порядку зазначено саме «реєстрацію дитини».
Згідно ж наступних положень даного Порядку впроваджено програму «Гроші ходять за дитиною», відповідно до якої приватні та комунальні садочки зможуть отримати компенсацію за надання освітньої послуги дитині, місце проживання якої зареєстроване в м. Києві. У 2019 році – це 2490 гривень. Для отримання зазначеної компенсації потрібно укласти тристоронній договір між батьками, садочком та Київською міською держадміністрацією (Управлінням освіти). В переліку документів для отримання компенсації – зазначено витяг/ довідку про місце проживання / перебування особи (дитини або одного із батьків).
Для уникнення двозначних трактувань – звичайно краще зареєструвати дитину. Проте, є підстави вважати, що і в електронній черзі, і Київська міська держадміністрація при прийнятті рішення про виплату компенсації буде приймати до уваги та керуватися як безпосереднім місцем реєстрації дитини, так і місцем реєстрації одного з батьків дитини.
Краще зареєструвати дитину. Проте в переліку документів на компенсацію зазначено документи, що підтверджують реєстрацію в м. Києві дитини або одного із батьків.
В даному випадку має значення реєстрація в м. Києві. Район в м. Києві можна обрати будь-який.
Діти, що перебувають в електронній черзі, змістяться нижче, і відповідно будуть в черзі за дітками, з реєстрацією в місті Києві (а також дітьми внутрішньо переміщених осіб та дітьми учасників АТО).
Що стосується дітей, які уже ходять у комунальний садочок, то за надання дошкільної освіти такій дитині здійснюватиметься щомісячна оплата за рахунок коштів батьків або місцевого бюджету, членом територіальної громади якої є дитина (один із батьків).
Порядком №1369/5433 передбачена щомісячна оплата за надання дошкільної освіти дитині без реєстрації в м. Києві за рахунок коштів батьків або місцевого бюджету, членом територіальної громади якої є дитина (один із батьків). Оплата встановлена в розмірі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, затвердженого рішенням Київської міської ради. У 2019 році – це 2490 гривень за один місяць навчання однієї дитини.
При цьому хочемо підкреслити те, що введення оплати за отримання послуг дошкільної освіти суперечитиме ст.ст. 24 та 53 Конституції України, оскільки громадяни України мають рівні конституційні права і держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти незалежно від місця проживання дітей. Так, наприклад в Тернополі, — рішення місцевої влади, яким встановлено плату за отримання дошкільної освіти в закладах дошкільної освіти міста для дітей, що не зареєстровані в місті Тернопіль, — оскаржено. Поки що рішення не вступило в силу у зв’язку з його апеляційним оскарженням.
8. Чи підвищиться оплата за садочок для дітей з «пропискою»?
Садочки, що надають дошкільну освіту дітям зареєстрованим в м. Києві матимуть право за тристороннім договором (між батьками/ садочком/ Київською міської держадміністрацією) отримати компенсацію за надані послуги. Відповідно вартість дошкільної освіти для таких діток зменшиться на суму компенсації.
9. Чи можна «прописати» дитину в квартирі, яка придбана в кредит і він ще не виплачений до кінця?
Відповідь на дане питання залежить від умов Кредитного договору. При реєстрації дитини, органи реєстрації не перевіряють чи квартира в іпотеці, і відповідно можливість зареєструвати дитину у квартирі, придбаній одним із батьків – буде. Проте, умовами кредитного договору – банки здебільшого передбачають проведення реєстрації – виключно за їх згодою як кредитора, і за порушення даного обов’язку – передбачають значні штрафні санкції.
Реєстрація дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків (разом з матір’ю чи батьком, або за їх спільною адресою). Згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна. У разі, якщо батько і мати дитини прописані за різними адресами, місце проживання дітей реєструється разом з одним із них за письмової згоди другого з батьків. Дозвіл тата (мами) на прописку дитини в квартиру або будинок до другого з батьків не потрібен лише у випадку, якщо місце проживання дітей визначено відповідним рішенням суду або висновком органу опіки.
Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на прописку дитини за новою адресою.
Якщо у вас є офіційний договір оренди квартири, то прописатися в ній ви можете і без згоди власника, просто звернувшись в центр адміністративних послуг чи в інші органи реєстрації та подавши договір оренди квартири, заяву та квитанцію про оплату адміністративних послуг. Важливо, щоб договір оренди був прийнятий реєстратором і відповідав чинному законодавству України. Але при наявності офіційного договору прописатися цілком реально. Якщо ж письмового договору немає, то власник має підтвердити свою згоду на реєстрацію, тобто бути присутнім під час здійснення реєстрації.
Якщо люди зареєстровані в приміщенні на основі договору оренди, то, відповідно, право на реєстрацію зберігається за ними до закінчення терміну договору. Після цього власник житла може їх зняти з реєстрації місця проживання. А також, до закінчення терміну дії договору, за рішенням судових органів.
Зареєструвати в орендованій квартирі можна і дитину, якщо в орендованій квартирі зареєстрований хоча б один із батьків дитини. На підставі договору оренди – це можна зробити і без згоди власника квартири. Проте, краще такі дії узгоджувати, щоб не викликати негативних наслідків – аж до дострокового розірвання договору оренди.
Якщо люди зареєстровані в приміщенні на основі договору оренди, то, відповідно, право на реєстрацію зберігається за ними до закінчення терміну договору. Після цього власник житла може їх зняти з реєстрації місця проживання. А також, до закінчення терміну дії договору, за рішенням судових органів.
Виписати з квартири дитину до 14 років можна тільки разом з одним із батьків. Якщо батьки прописані за різними адресами, то виписати дитину з одним з батьків можна при наявності письмової згоди другого з батьків, який має бути особисто. Тобто батьки повинні подавати заяву на виписку дитини разом. Якщо один з батьків не може бути присутнім, потрібно надати його письмову нотаріально засвідчену згоду.
Орендарі не набувають права власності на квартиру. Проте виселити дитину у випадку відсутності у її батьків (одного із батьків) іншого зареєстрованого місця проживання буде складно. Крім того – у випадку продажу орендованої квартири, в якій зареєстрована дитина, — необхідний дозвіл органу опіки і піклування на відчуження.
Будь-які заборони відвідання закладів освіти дітям без щеплень є неконституційними. Відповідальність за реальність відображення щеплень – несуть батьки та медичні працівники, які здійснили відповідні записи про проведення щеплення.
Автор консультации: Галина Кучеренко
Адвокат компании KVADRA PRAVO
Джерело: Я и Закон
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
499
Коментарии:
0
Просмотров:
373
Коментарии:
0
Просмотров:
1239
Коментарии:
3
Просмотров:
687
Коментарии:
0
Просмотров:
1670
Коментарии:
1
Просмотров:
510
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.