Главная Блог ... Новости Не поділили. Корпорація Порошенка сперечається з французькою мережею за Київський торт Не поділили. Корпорація Порошенка сперечається з ф...

Не поділили. Корпорація Порошенка сперечається з французькою мережею за Київський торт

Отключить рекламу
Не поділили. Корпорація Порошенка сперечається з французькою мережею за Київський торт - tn1_0_87724700_1517561564_5a7426dcd6341.jpeg

Roshen вступила в інтелектуальну суперечку з українською "дочкою" Auchan Group.

Корпорація Roshen Петра Порошенка вимагає у суді заборонити мережі гіпермаркетів Ашан Україна використовувати торгові марки Київський торт і торт Київський, а також графічні елементи у вигляді листя каштана. Позов корпорацією поданий у кінці січня до Господарського суду Києва. Справу буде розглянуто 15 лютого.

Відповідач не тільки Ашан, але й виробник Белларія, яка також, як і Roshen випускає ці торти в Україні. Roshen вимагає вивести з обороту і ліквідувати всі упаковки і етикетки тортів з відповідними написами і зображеннями.

Вспомните новость: Киевхлеб проиграл Roshen дело о схожести упаковки тортов

Рецептура і технологія торта була розроблена ще у 1956 році на Київській кондитерській фабриці імені Карла Маркса (нині Київська кондитерська фабрика Roshen).

Бренди, за які сперечається у суді корпорація дісталися їй разом з київською фабрикою. У Roshen є право на виробництво продукції під торговими марками Київський торт і торт Київський, а у Ашана або якоїсь іншої компанії, такого права немає, заявив у розмові з НВ Бізнес В'ячеслав Москалевський, президент кондитерської корпорації: "Ми будемо вимагати, щоб Ашан припинив продавати ці торти".

В Ашані на запит НВ Бізнес на момент публікації матеріалу, відповіді не надали. Отримати коментарі компанії Белларія не вдалося.

У минулому році під каток Roshen потрапив інший виробник - столична компанія Київхліб. Напередодні Нового року корпорація президента України домоглася у суді перемоги. Київхлібу заборонили випускати торти в упаковці, яка повністю або частково нагадує упаковку продукції Roshen.

Вспомните новсть: Глава Roshen Москалевский: Когда Порошенко стал президентом – это был один из худших дней в моей жизни

Опитані НВ Бізнес юристи вважають, що на сьогоднішній день торгова марка Київський торт або торт Київський, не може належати одному виробникові. Ашан і Белларія можуть наполягати на тому, що позначення втратило розрізняльної здатності, оскільки довгий час використовувалося великою кількістю різних виробників, зазначає Юлія Шаповалова, керівник департаменту інтелектуальної власності МЮК KODEX.

Відповідно до ст. 5 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг, термін дії Торгової марки (знака для товарів і послуг), становить 10 років. "Назва стала загальновживаною і не може охоронятися як чийсь знак", - вважає Віктор Мороз, керуючий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex. І додає: якщо відповідачі подадуть зустрічний позов про визнання позначення, що не підлягає правовій охороні, то шанси обійти у суді Roshen значно зростуть.

Фахівці вважають судові випади Roshen усвідомленою стратегією корпорації у боротьбі з конкурентами на ринку. Мовляв, продаж тортів сильно підкосило. За останні кілька років ця ніша просіла на 50-70%. А Roshen таким чином, намагається потіснити конкурентів, затягати їх по судах, використовуючи різні інструменти, вважає Вадим Пустотін, засновник і директор бренд-консалтингової компанії Слідопит.

З ним погоджується і Олексій Дорошенко, гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж. За його словами, користуючись адміністративним впливом корпорація буде використовувати тиск на інших конкурентів, а також на судові органи. "Це тільки початок. Roshen буде виштовхувати всіх конкурентів з ринку", - упевнений Дорошенко.

Вспомните новость: Рошен БЕЗ земельного аукціону отримав ділянку 7,5 га для будівництва об’єкту «Бісквітний комплекс «Рошен» у Бориспілі в Київській області

Він додає, що багато регіональних виробників цукерок бояться виходити на столичний ринок через те, що власником корпорації є президент України: "Ситуація може змінитися, якщо хтось виграє у Roshen", - говорить Дорошенко.

Джерело: biz.nv.ua

 • 1166

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1166

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст